Wystrój do akwarium, na czym umieścić.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
JerzyJ.
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017 18:10

Wystrój do akwarium, na czym umieścić.

Post autor: JerzyJ. »

Witam. Jestem "nowy" na forum, mam malutką zagwozdkę. Z góry przepraszam jeśli powielam temat. Mam już swoje lata i nie ogarniam wszystkiego w internecie, ale do rzeczy, dostałem od znajomego wystrój do 112 na szkle, uruchamiam nowy zbiornik. Wystrój jest dość ciężki na czym go umieścić na dnie (kolega miał na podstawce z styropianu) mnie się wydaje że styropian chyba nie jest odpowiedni. Szukałem w "necie" ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Proszę, może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i udzieli mi rady na czym to umieścić.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Również cięższe kamienie mam na styropianie. Styropian nie musi być gruby i można wyciąć na wymiar jak najmniejszy placek pod ciężką dekorację, a zawsze to bezpieczniejsze według mnie jak postawić po prostu na podłożu. Ja mam tak, że najpierw cięższa dekoracja [pod nią styropian], potem usypane podłoże wokół, które ma wystarczająco grubą warstwę, aby ten styropian nie miał szans wyjść na wierzch.
JerzyJ.
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017 18:10

Post autor: JerzyJ. »

Dziękuje za odpowiedz, ale czy styropian nie będzie się rozpuszczał w wodzie i ją zatruwał jakimiś związkami chemicznymi.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

JerzyJ. Styropian jest OK. Możesz też użyć kawałków plexy, spienionego PCV albo podkładów pod panele.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
JerzyJ.
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017 18:10

Post autor: JerzyJ. »

Neurochirurg. Mam właśnie podkłady pod panele (szare), mam taki podkład pod akwarium, chcę złożyć kilka warstw około 2cm, tak aby po zasypaniu żwirku dopasować wysokość do całości podłoża, żwir rzeczny granulacja 2-5-6mm. Wysokość z przodu 3-4cm tył 6-7cm, czy taka grubość wystarczy?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

JerzyJ. generalnie chodzi o to żeby nie było punktowego nacisku na spodnią szybę. Nie wiem jak wygląda ta gotowa aranżacja na szkle ale jeżeli jest na szybie to nie musisz dawać aż 2 cm warstwy. Ja w jednym akwarium przy dużych skałach dałem zwykłą matę pod akwarium i to wystarczało.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
JerzyJ.
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2017 18:10

Post autor: JerzyJ. »

Tak to wygląda:
Obrazek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

To daj z 1cm podkładów pod panele i styknie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ