Nowe akwarium 54 l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Legion1
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2017 20:19

Nowe akwarium 54 l

Post autor: Legion1 »

Witam,

Planuję założenie akwarium. Chciałbym zapytać się czy jest sens kupować taki sprzęt na jednym z portali aukcyjnych:

zbiornik 60x30x30cm (54 l)
+oświetlenie LED 10W

cena 150 zł i potem do tego uzupełnić brakujący sprzęt.

Czy jednak cena jest nieopłacalna i lepiej kupować wszystko osobno w sklepach?
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Ja bym tego nie kupił. Akwarium za grosze kupisz na olx w bardzo dobrym stanie do tego oświetlenie też kupisz do takiego akwarium za niewielką cenę. Tylko trzeba poszukać. W sklepach też będzie drogo.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Trzeba policzyć, prawdopodobnie i tak dokupiłbyś więcej światła. Szkło można tanio kupić używane z olx, ale nie wysyłkowo tylko po "sąsiedzku", obejrzeć dokładnie przed kupnem, czasem bardzo tanio można kupić całościowy sprzęt, bo ktoś chce się pozbyć...a jak wszystko ma być nowe, to prawdopodobnie przez internet wyjdzie taniej- u mnie w mieście taka drożyzna, że z internetu założyłbym 3 baniaki za cenę jednego ze stacjonarnych sklepów.
Legion1
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2017 20:19

Post autor: Legion1 »

No właśnie wczoraj i dziś odwiedziłem kilka sklepów zoologicznych u siebie w Legionowie i w Warszawie i ceny zestawów są dość wysokie. Popatrzę na olx i może faktycznie znajdzie się coś taniej :)

Ok szybko znalazłem coś takiego na olx:

Sprzedam akwarium 60 l (bez rys),pokrywa ze świetlówką 15 W (6500K,)filtr wewnętrzny Atman AT-F102,grzałka z termostatem Atman 50 W,termometr,czarny żwir bazaltowy (ok 5 kg),tylne tło zewnętrzne(samoróbka),mata

cena 150 pln, według Was opłacalne?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wszystko zależy od stanu faktycznego, należałoby obejrzeć, bo kupowanie na olx z drugiego krańca Polski to co najmniej dla hazardzisty zabawa...olx to nie allegro...jeśli stan dobry to warto, filtr da radę, moc grzałki wystarczająca, oświetlenie bym jeszcze dokupił, świetlówkę prawdopodobnie wymienił na nową, a żwir dodatek, nie wiadomo czy wykorzystasz, zależy od przyszłej obsady.
Legion1
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2017 20:19

Post autor: Legion1 »

No sprawdzić by wypadało. Obsadę ciągle się waham, ale najpierw muszę zrobić testy wody. Ogólnie zamiast żwirku wolałbym i tak piasek :wink:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

I prawidłowo, piasek jest bezpieczny dla wszystkich zwierząt wodnych, bez testów i wiedzy na temat swojej wody nie powinno się poważnie myśleć o obsadzie, chyba że od razu zakłada się korygowanie jej w dowolny sposób, ale to zupełnie inny temat.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Legion1 pisze:czarny żwir bazaltowy
Na to nie patrz, bazaltowy żwir zastąp tanim piachem, np. z marketu (na dziale "ogród" poszukaj rzecznego piachu firmy ZEW).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Legion1
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2017 20:19

Post autor: Legion1 »

Jak już wcześniej wspominałem wolę i tak piasek :) Napisałem do osoby, która wstawiła ogłoszenie, że chciałbym obejrzeć akwarium. Na co według Was powinienem zwrócić najbardziej uwagę kupując używane akwarium?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Legion1 pisze: Na co według Was powinienem zwrócić najbardziej uwagę kupując używane akwarium?
Na rysy, spojenia, rogi/brzegi szyb. Najlepiej napełnić takie akwarium i sprawdzić, czy nie przecieka.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Legion1
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2017 20:19

Post autor: Legion1 »

Ok dzięki za info. Jestem wstępnie na jutro umówiony na oglądanie sprzętu, zobaczymy :wink:
ODPOWIEDZ