Jaki drapieżnik na gupiki?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wlowoj
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2017 7:58
Lokalizacja: Szczecin

Jaki drapieżnik na gupiki?

Post autor: wlowoj »

Dzień dobry
Piszę pierwszy raz.

Temat jest taki - akwarium nieduże, 30-coś litrów. W środku garstka gupików, garstka krewetek, parka platek/zmienniaków plamistych, jedna rybka z rzeki (nie jestem pewien co to). Nie chcę robić tłoku, już oddałem parę kiryskow które urosły do 5cm i ganiały jak dziki :) No więc od czasu do czasu te gupiki się mnożą i platki kupiłem właśnie z myślą że takie duże rybki (w skali akwarium) zrobią porządek z narybkiem gupików. Ale skąd - nie zauważyłem żadnego pożarcia, krewetki im chodzą po głowach (no prawie) i same mi wpuściły parę łaciatych pomarańczowych maluchów (choć brałem jako dwie samice...).
No więc jakiego, niedużego najlepiej, drapieżnika wprowadzić żeby się ten narybek "nie marnował"? Bojownik da radę?

pozdrawiam
Wojciech
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie da rady bójek. Kupiłeś 2 samiczki, ale kotne pewnie były. Oddaj co możesz, bo będzie katastrofa.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety masz za małe akwarium nawet dla ryb, jakie trzymasz.

Hasło "ryba z rzeki" oznacza robienie krzywdy zimnowodnemu gatunkowi rodzimemu. Żaden nie nadaje się do trzymania z gupikami i platkami, w dodatku w zbiorniku poniżej 112l...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

Wpuść larwy ważki, zrobią porządek ze wszystkim. Basia wie coś o tym. Żółtobrzeżek też by się spisał ale wydaje mi się, że jest pod ochroną.
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
ODPOWIEDZ