Akwarium 100 L czego mu jeszcze brakuje i co zmienić?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szymon1989
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017 12:14

Akwarium 100 L czego mu jeszcze brakuje i co zmienić?

Post autor: szymon1989 »

Witam
Dostałem akwarium około 100 l + rybki (zalane jest jak na razie 80 l)

Grzałka 25 W (chce zmienić na 100w )
Filtr zewnętrzny Aquel asap 800 z deszczownicą
Lampa Led 16 W
Podłoże bazalt + substrat pod rośliny + białe kamyczki (nie pamiętam ich nazwy)
Rośliny (HYGROPHILA CHERRY,CABOMBA CAROLINIANA,ECHINODORUS MAGDALENENSIS,MECH, 2 ROŚLIN NAZWY NIE ZNAM)

OBSADA :
1 x Welon
3 x glonojad z czego jeden około 10 cm
3 x neonek
5 x molinezja ( 2 czarne ,3 złote)
2 x głupik

Temperatura wody 26 stopni
Woda którą zalałem to kranówka + tetra aquasafe

Niestety akwarium jest już zalane i pływają w nim rybki (około tygodnia)
nie zdążyło dojrzeć z tego względu że rybki musiałem gdzieś wpuścić.

Co w tym akwarium zmienić,co dokupić (rośliny,rybki) ,z rybkami czytałem co nie co i z obsada w miare coś tam wiem ,ale wolę zapytać.

Linki do zdjęć poniżej
https://zapodaj.net/d8fd04a59f473.jpg.html
https://zapodaj.net/df9c138ed4c98.jpg.html
https://zapodaj.net/b8eec3968e863.jpg.html
https://zapodaj.net/eb2a30597a7f1.jpg.html
https://zapodaj.net/e29603abf1b99.jpg.html
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Z obsadą słabo coś tam wiesz, bo neonki [nawet nie ważne jakie] nie powinny pływać z molinezjami, gupikami. Welon nie powinien pływać z molinezją. Masz wymieszane gatunki ciepłolubne z zimnolubnymi i wód twardych z wodami miękkimi.

Najlepiej oddaj do sklepu rybki i pozwól zbiornikowi dojrzeć. Prawdopodobnie dostałeś wszystko na prezent, ale ofiarodawca nie powinien się gniewać, że chcesz zadbać o zdrowie zwierząt.

Grzałki nie musisz od razu wymieniać- obserwuj tempeaturę, jeżeli będzie zadowalająca to po co to zmieniać. Ewentualnie kupiłbym jeszcze raz tyle światła co masz i na podłoże dosypał warstwę piasku, jeżeli nadal będziesz chciał ryby denne jak zbrojnik.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

no to na wstępie należy podziękować daroczyńcy za sprawienie kłopotu .
Takich prezentów nie powinny robić osoby nie mające pojęcia o akwarystyce
Jedno co dobrze trafili to pojemność akwa 100l to już coś jest zawsze mogła być przecież szklana kula

Co do obsady to kolega wyżej już się wypowiedział .'Dalej to powiem tak żwir koszmar szczególnie te mieszane kolory lepszy drobny piach lub jeden kolor jak dwa to osobno jakaś plaża lub coś takiego .Te zameczki to bardzo ładne ale na półce do akwarium pasują jak wół do karety ,ale tym się nie przejmuj każdy tak zaczynał sam miałem pięknego ubota w akwa. Jedyny plus tych zamków to kryjówki dla glonojadów
Moc światła w stosunku do wielkości akwa może nie pozwalać na uprawę zbyt wielu roślin ,zostaje uprawa tych najmniej wymagających lub dołożenie mocy .Tylko nie przesadzaj z tym światłem bo narobisz sobie więcej kłopotów .Pokaż jak wygląda ta pokrywa to coś poradzimy.
Dokup jakiś korzeń glonojady powinny mieć go w akwa potrzebują go do prawidłowego odżywiania ,wstaw go w miejsce tych budowli w markecie dostaniesz kokosy zrób z nich kryjówki dla glonków .
W wolnej chwili obejrzyj w galerii inne akwaria i bierz przykład .W razie czego pytaj ktoś pomoże
szymon1989
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017 12:14

Post autor: szymon1989 »

Czyli tak,obsada akwarium do wymiany.
Co do pokrywy ma jeszcze jeden uchwyt na lampę i mogę dołożyć jeszcze jedną sztukę.
Zamek z akwarium wyrzucić i kupić w to miejsce korzeń,co do podłoża moge dokupić piasek i wrzucić na to podłoże co jest teraz czy za bardzo nie?
Wiem że kolor podłoża zależy od rybek ,ale jak np bym chciał neonki, otoski i parkę ramirezek to podłoże ciemne czy jasne?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dla rybek wybranych przez Ciebie raczej kolor piasku nie ma większego znaczenia, na ciemnym podobno fajniej się prezentują ich kolory...podobno....

Wiesz, że będzie potrzeba zadbać o wodę miękką i kwaśną.
szymon1989
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017 12:14

Post autor: szymon1989 »

A mogę zostawić to podłoże co jest teraz i na to wysypać piasek czy raczej takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Pewnie, że możesz dosypać. [hmm...a te kieliszki na drugim zdjęciu też dla rybek?:P]
szymon1989
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2017 12:14

Post autor: szymon1989 »

Nie,nie dla rybek,akurat musialem poswiecic moj stary barek dla filtra i jeszcze kieliszki nie znalazly swojego miejsca😁
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

A sprawdzałeś wytrzymałość tego barku 100l to niby nie dużo ale swoje waży ,szczególnie ważny jest tył szafki .Wskazane jest wymiana tego cienkiego tyłu na grubszą płytę Pod akwa masz płytę 18mm zobacz czy się nie ugina.
ODPOWIEDZ