Filtr do 30l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Lukaasz
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2017 9:34
Lokalizacja: Pruszków

Filtr do 30l.

Post autor: Lukaasz »

Cześć mam 20 lat i wraz z dziewczyną zaczynamy swoją przygodę z Akwarystyka. Posiadamy akwarium widoczne w załączniku Aquael 30l.
Chcielibyśmy wymienić w nim filtr i potrzebuje pomocy jaki wybrać: mam na oku dwa tzn: Aquael filtr kaskadowy versamax fzn-1 / fzn-2 lub Hagen Aquaclear 70 filtr kaskadowy. Który polecacie ? Chyba ze istnieją jeszcze jakieś lepsze to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Filtr jeśli aquael to ten mniejszy, i tak będzie spora nadfiltracja. Większy mógłby wam niezłą pralkę w akwarium zrobić. Z tą drugą firmą nie miałam styczności.

To jest akwarium na krewetki, ewentualnie 1 bojownika lub niedużą lawicę maleńkich rybek. Nie poszalejecie sobie, szkoda że nie zdecydowaliscie się na chociaż 50l,tam byście mieli już ciut większe możliwości.
Kupując u szklarza a nie firmowe w zoologu moglibyście nawet mniej zapłacić,za większy litraż. No chyba że to miejsce w pokoju jest problemem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A ja polecam zwykły filtr gąbkowy kominowy podłączany do brzęczyka (pompki). Dobrze przefiltruje wodę, napowietrzy przy okazji i nie będzie sprawiał problemu pralki lub wciągania małych krewetek do wnętrza. Oczywiście zakładam, że w 30l nie będziesz trzymał ryb, to chyba jasne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Ja używam filtra gąbkowego cornera jet-3 plus brzęczyk. Jestem zadowolony i śmiało mogę polecić.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
ODPOWIEDZ