[64l] Czy obsada jest ok?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

marcino34
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017 19:59

[64l] Czy obsada jest ok?

Post autor: marcino34 »

Cześć. Zbiornik 40x40x40 64L. 2 duże kamienia, trochę roślin, jasny żwirek.
Mam 6 otosków, 8 neonów czerwonych i 8 neonów inessa, 4 krewetki red cherry, 2 helenki i 2 ślimaki military helmet oraz 4 kiryski spiżowe. Nad kiryskami się zastanawiam czy nie wymianić ich na kiryski pigmeje poniewaz te mają po 4 cm i strasznie psocą, przez nie jest duzo pyłu w wodzie.
Powiedzcie mi czy ta obsada jest w miarę dobra do tego baniaka?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie. Neon czerwony 60cm dł. akwa i woda ciepła. Neon Innesa 60cm dł, akwa i woda zimna. Kirysek spiżowy 60cm dł. akwa. Ryby denne wymagają piasku, nie żwirku.


Tak ogólnie dobrze, że masz kiryski- pokazały Ci, że trzeba odmulać dno, skoro wzbudzają chmury pyłu- pozbądź się syfu, dosyp warstwę piachu i wsadź pigmeje ;)
zedtowałem
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017 20:32 przez MarJan, łącznie zmieniany 4 razy.
marcino34
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017 19:59

Post autor: marcino34 »

Przy ilu stopniach wg Ciebie kończy się woda zimna a zaczyna ciepła?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ogólnie kostki są "modne" obecnie, ale niezbyt fajne dla ryb, trudno o obsadę do w miarę sporego litrażu, przy niewielkiej długości. "Jamniki" dają większe możliwości. Do swojego akwa co włożysz....nawet dla bojownika za krótko, sama drobnica.


up.: woda zimna według mnie to max 24 Celsjusze, optimum 20~23

woda ciepła zaczyna się od około 26 Celsjuszów

Zwróć uwagę, że jak ustawisz daną temperaturę, to będziesz ją ciągle utrzymywał, ryby dobiera się tak, aby bez problemu mogły w danej temperaturze przebywać ciągle. Inneski będą żyły w 26 stopniach, ale nie są to dla nich optymalne warunki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety ta kostka nie nadaje się na trzymanie neonów. A tym bardziej kirysków spiżowych, dla których 80cm długości akwarium to minimum. Samice rosną ponad 7cm...

I jak napisał moj poprzednik, nie powinieneś trzymać ryb zimnowodnych (neony Innesa) z ciepłolubnymi (neon czerwony).

Kupiłeś krewetkarium, więc trzymaj w nim krewetki, a nie ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
marcino34
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017 19:59

Post autor: marcino34 »

BARA pisze: Kupiłeś krewetkarium, więc trzymaj w nim krewetki, a nie ryby.
Trzymam, aż 4 nie za duzo??? :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak się krewetki zaczną mnożyć będziesz miał ich setki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
marcino34
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017 19:59

Post autor: marcino34 »

Neonki pewnie pozjadają je zanim urosna.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie sądzę. W moim akwarium mam plagę krewetek i nigdy neony nie były nimi zainteresowane.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
marcino34
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2017 19:59

Post autor: marcino34 »

Moje zjadają wszystko co małe i się rusza wiec domyślam się ze małe ruszające krewetki tez im zasmakują.
Awatar użytkownika
forestkorsze
Posty: 34
Rejestracja: 08 lut 2015 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: forestkorsze »

Oczekujesz pomocy, ale jak ktoś Ci dobrze radzi, to Ty wiesz lepiej. Zrób jak doświadczeni radzą, albo radź sobie sam.
SKS
Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No właśnie nie rozumiem tej dyskusji odnośnie krewetek. Akwarium jest za małe na trzymanie ryb, ma niewłaściwe wymiary, więc jedynie co można polecić to zrobienie z tej kostki krewetkarium.

Zakładając, że oddasz ryby należy się spodziewać mnożenia krewetek. To chyba jasne, pomijając fakt, że u siebie mam plagę krewetkową pomimo trzymania ryb w akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ