Restart akwarium 72l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mazur500
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2017 19:30
Lokalizacja: Białystok

Restart akwarium 72l

Post autor: mazur500 »

Witam forumowiczów
Piszę pierwszy raz w celu sięgnięcia porady, do rzeczy:
-akwarium 72l 60x30cm optiwhite
-filtr fluval 205 (używany) + aquael circulator 500
-grzałka z termostatem 70w
-oświetlenie 1x T5 14w + własnej roboty lampka LED 14W power led 3X full spectrum i 5x6500k i 5x8500k

Chciałbym zrobić restart miałem to akwarium (jeszcze bez kubełka) postawione na żwirku zwykłym no i słabo roślinki rosły zacząłem dodawać nawozy i najpierw atak glonów potem doszła jeszcze sinica, akwa wyglądało tragicznie, zdjęcia z czasu kiedy było jeszcze nieźle (wg mnie) ..
http://imageshack.com/a/img922/1223/LPo6aB.jpg

Robiło sie zraz gorzej rybki padały po jednej, minĄł rok akwarium zlikwidowałem a reszte obsady mam teraz w baniczku 30l

kilka pytań
1. Czy postawienie akwarium na podłożu aktywnym typu Advanced Soil ma sens połączonym z białym piaskiem kwarcowym na przodzie ?
2. Czy takie oświetlenie i podłoże wystarczy żeby uprawić średnio wymagające roślinki może delikatny trawnik?
3. Jakie media zastosować do kubełka optymalne?
4. Czy obsada : para pielęgniczek electric blue+ mała ławiczka danio lub cos w tym rodzaju + otoski przyujściowe (zamiennie kiryski panda) ma sens? CZY TO NEI ZA WIELE?
5. Jakie rośliny polecicie na pierwszy i drugi plan zielone, będzie korzeń ze zdjęcia +pare skałek
6. Myślałem nad CO2 ale narazie spróbuje z bimbrownią ( w małej dawce), z nawozami mam słabe wspomnienia, nie mam na celu szybkiego wzrostu po prostu chce żeby akwa spokojnie się rozwijało

z góry dziękuje za porady i rozwinięcie tematu nie chce popełnić jakiegoś błędu przy stawianiu akwarium tym razem
mazur
akwa: 72l i 30l
ODPOWIEDZ