Niestandardowe 53l a oświetlenie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
KopytkoX
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2017 22:30

Niestandardowe 53l a oświetlenie

Post autor: KopytkoX »

Witam przeszukałam forum jednak nadal nie jestem w stanie ustalić jakie oświetlenie bedzie dobre do mojego akwarium . Samo szkło stoi jeszcze nie zalane , wymiary dł 51 wys 35 szer 30 i z tego względu musze zrobić sobie pokrywe sama a ze do majsterkowania mam dwie lewe rece nawet nie wiem jak sie do tego zabrać ( koniecznie pokrywe ze wzgledu na dwa koty , jeden 8kg zywej wagi wiec musi taki nacisk wytrzymac) i kompletnie nie wiem jakie oświetlenie wybrać . Prośba do Was , jak krowie na rowie prosze o link np do allegro lub jakis zoolog gdzie moge to kupić . Akwarium ma byc nastawione na rybki i ładne rośliny w tle , co do obsady planuje ok 10 neonków , harem 1+3 bojek lub ramirezki i na dno kiryski i moooze jakiś raczek ( chyba ze proponujecie coś innego , podobaja mi sie danio otoski krewetki ) Z góry dzieki za pomoc
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Czemu nie masz tych 60cm długości, niedobrze:
neony minimalna długość 60cm,
bojownik- ludzie trzymają w kostkach, bo myślą, że wybawiają ich z tych kubków, a ryba potrzebuje 60cm dł. akwa,
ramirezki minimalnie 60cm dł. akwa
Te 60cm to magiczna długość, od niej zaczynają się rybki, przed nią jest drobnica. Akwarium spodoba się kiryskom.

Zamiast pokrywy może być szyba nakrywowa+ lampy czy belka oświetleniowa- wytrzymałość dobierzesz jej grubością...poczytaj dział autorskie rozwiązania.
ODPOWIEDZ