Akwarium 200l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BuLL
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2017 20:25

Akwarium 200l

Post autor: BuLL »

Witam wszystkich ! ponad tydzien temu założyłem nowe akwarium
(wymiary - 100x40x50 ) żwir kilkukrotnie płukałem po 6kg w wiaderku tyle się mieści , korzenie myłem i topiłem w solance . W dniu dzisiejszym akwarium ma 13 dni . Filtr dostałem od znajomego używany z jego akwarium i tu pytanie
Czy bakterie który były osadzone w jego wodzie zaszkodziły troche u mnie ?
nie mam szczerze po prostu już żadnych pomysłów co jest nie tak ... jedyne czego nie zrobiłem to nie sprawdziłem parametrów wody ? może ktoś poleci jaakieś konkretne ? ewentualnie linka podrzucić ?
Jak długo woda może klarować się do kryształu ?

https://zapodaj.net/a5b014428cd71.jpg.html
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

W każdym zbiorniku rozwija się specyficzna, charakterystyczna dla tego zbiornika flora bakteryjna. Dlatego nie zawsze to co zostanie przeniesione z innego zbiornika przynosi oczekiwane rezultaty.
Akwarium wymaga cierpliwości a świeży zbiornik potrzebuje czasu i cierpliwości. Procesów dojrzewania zbiornika czasem nie da się przyspieszyć.
Woda może się klarować kilka dni albo kilka miesięcy. Najlepiej poczekać aż się wszystko samo ustawi.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

BuLL Co tam masz za filterek, bo mam wrażenie, że nie uciągnie 200L.

P.S. Fajne drewno.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
BuLL
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2017 20:25

Post autor: BuLL »

Neurochirurg własnie ten od znajomego firma "krzak" u niego przy 375l działał i nie bylo problemow :P . Korzonka długo szukałem ;D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

To dołóż może jakiś kubeł do tego akwarium, szczególnie że nie wiadomo co to za filtr.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
BuLL
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2017 20:25

Post autor: BuLL »

Czekam p.o. prostu az kasiorka bedzie... A n.a. razie musze z tym pomeczyc . Tylko Sam juz nie wiem co robic bo nic sie nie zmienia .( woda dalej jedna) I glony sie pojawiaja....
Artuan
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017 10:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artuan »

Cierpliwości. Mi ostatnio 50 dojrzewała 4 tygodni (mniej wiecej), a 70 po dwóch miesiącach się dopiero unormowała :)
ODPOWIEDZ