Brązowe porosty w akwarium

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
drums
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2017 12:13
Lokalizacja: Kraków

Brązowe porosty w akwarium

Post autor: drums »

Witam serdecznie. Z góry przepraszam za niewielką wiedzę gdyż staram się utrzymać akwarium dla córki i mam coraz większy problem. Postaram się opisać problem i dać jak najwięcej informacji. Akwarium ma około pół roku. Z początku było wszystko ok. Przez pierwsze trzy miesiące. Woda czysta brak glanów itp. Wodę podmieniałem raz na dwa tygodnie. mniej więcej 1/3 objętości. Problem pojawił się bo na ściankach zaczęły pojawiać się zielone glony. Wada również lekko zielona. Co dwa tygodnie czyściłem ścianki z tego zielonego osadu. Wraz z podmianą wody. Od dwóch miesięcy akwarium porosło brązowawymi naroślami. Na kamykach korzeniu , zamku itp.....rozrosło się po całym akwarium. Od 2 miesięcy podmieniam wodę co tydzień. gdy przetrzymam dwa tygodnie bez podmiany pojawia się na ściankach zielony glon. Po usunięciu tych narośli odrastają w tydzień. Ostatnio zaczynają zdychać rybki. Woda jest w miarę czysta nie mętna największy kłopot jest zieleniejącymi ściankami i tym brązowym mechatym porostem. Załączam zdjęcia które mam nadzieje pomogą. Zdjęcia mogę podesłać na email tu nie moge załączyć
Parada92
Posty: 94
Rejestracja: 23 paź 2016 11:39
Lokalizacja: Maikammer

Post autor: Parada92 »

Witam, zdjęcia możesz bez problemu wrzucić na https://www.fotosik.pl/, po wrzuceniu mozesz tam ustawić, że potrzebujesz link do zdjecia aby dodac go na forum - bedzie juz przygotowany tak, że tylko i wyłącznie wklejasz tu link.
drums
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2017 12:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: drums »

Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

To jest nalot czy ma takie włoski? Jeśli ma włoski, to są to krasnorosty.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Sądzę, że potrzebne są jeszcze parametry akwarium, wody, podłoża, roślinności i obsady. Najlepiej po kolei i szczegółowo.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017 13:36 przez Raori, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
[126L] Dżungla
drums
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2017 12:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: drums »

takie włoskowate
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Krasnorosty jak nic. Jaki jest litraż tego akwarium? Co ile i w jakiej ilości robicie podmiany wody?
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
drums
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2017 12:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: drums »

20L. Podmiana co tydzień mniej więcej 1/3 ilości. oświetlenie 8 godzin na dobę
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

20litrowe akwarium nie nadaje się na trzymanie żadnych rybek. Poza tym nie widzę na zdjęciu żadnych roślin,mało tego coś sztucznego tam trzymasz.

Proszę Cię, zapoznaj się z podstawami akwarystyki:
viewtopic.php?t=638
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
ODPOWIEDZ