paletka nie pobiera pokarmu

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

placek24
Posty: 16
Rejestracja: 19 lis 2017 21:29

Post autor: placek24 »

raczej tego sposobu nie zastosuje:)) trzymam w beczce i czekam aż nasiąkną. Mam kolejne pytanie dotyczące mojego filtra eheim proffesionel II otóż deszczownice do tej pory trzymałem pod wodą raz ze tak widziałem u poprzedniego właściciela a dwa to że będę musiał wyciąć dziurę w obudowie żeby umieścić ją nad wodą ale nie o to chodzi jak kombinowałem jak ją umieścić nad powierzchnią wody (bo tak podobno jest lepsze napowietrzanie???) to zauważyłem że mój filtr pracuje jakieś 3-5min potem na 3-5min ma przerwę i nie pracuje, czyli nie płynie z niego woda a filtr jakby się wyłączał, wcześniej pod wodą tego nie zauważyłem, nie ma tam żadnych pokręteł do regulacji ani nic... one tak pracują czy jest uszkodzony pytam ponieważ nie mam do niego instrukcji żadnej.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Podejrzewam, że filtr nie powinien samoistnie "odpoczywać", to jest co najmniej dziwne, silniczek ma jakiś bezpiecznik przed przegrzaniem czy co? Filtr powinien pracować nieprzerwanie i jednostajnie.

Tafla w ruchu, lekkie falowanie jest wystarczającym napowietrzaniem, nie trzeba robić deszczu, ale nie zaszkodzi, jeśli lubisz odgłos pluskania :wink:
placek24
Posty: 16
Rejestracja: 19 lis 2017 21:29

Post autor: placek24 »

a czy moze byc powodem zapowietrzony filtr ?

Jak sie okazało filtr był zapowietrzony, potrząsnełem nim mocno i juz pracuje jak trzeba.

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
ODPOWIEDZ