Kubełek do 200 L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Kubełek do 200 L

Post autor: michal78 »

Witam, zdecydowałem się na zmianę zbiornika na większy, moje pytanie czy filtr kubełkowy Eheim 2424 wystarczy do 200 L (100x40x50) ? Filtr ten w specyfikacji jest opisany jako przeznaczony do zbiorników 120 do 250 L. O ile wiem jednak nie należy się tym do końca kierować gdyż dane te bywają zawyżane. W moich dotychczasowych 90 L oczywiście dawał sobie radę. Filtr ma dopiero niespełna rok więc nie jest wyeksploatowany. Przy okazji drugie pytanie, czy jest sposób na pozbycie się glonów z rurek filtra doprowadzających i odprowadzających wodę z akwarium ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
forestkorsze
Posty: 34
Rejestracja: 08 lut 2015 20:21
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: forestkorsze »

Co do filtra, to się nie wypowiem.
Rurki wyczyścić można mechaniczne, kup sobie wycior/szczotkę na sznurku, są w sprzedaży do tego celu, tylko dobrą jakościowo. Ewentualnie możesz zrobić sobie sam.
SKS
Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

Mam wrażenie że mój kubełek jest jednak zbyt słaby, pojawiło się sporo paprochów. Sytuacje pogarszała również słaba cyrkulacja. Postanowiłem umieścić w drugim końcu zbiornika filtr wewnętrzny włoskiej firmy Sicce który kiedyś używałem w 90 L nim kupiłem kubełek. Natychmiast poprawiła się cyrkulacja i chociaż na początku wydawało się że paprochów jest jeszcze więcej to po 2 godzinach pracy wspólnej obydwu filtrów zniknęły niemal całkowicie. Pytanie czy takie rozwiązanie jest sensowne na dłuższa metę czy też lepiej dokupić drugi kubełek ? Sicce ma przepływ teoretyczny 800 l/h
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

michal78 pisze:Pytanie czy takie rozwiązanie jest sensowne na dłuższa metę czy też lepiej dokupić drugi kubełek ?
Sensowne i się sprawdza jak widzisz. W 360 mam połączenie kubła i wewnętrznego.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ