Problem z roslinnoscia w glownym akwa

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
drraner
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2017 17:01

Problem z roslinnoscia w glownym akwa

Post autor: drraner »

Witam. Mam pewien problem. Otoz w glownym akwa 250l roslinki nie rosna wcale, maja na sobie taki czarny nalo (ala meszek ale czarny ). Akwa 3 msc po zalaniu a po 3 tyg wrzucilem rybki. Swatlo posdtawowe 3x 30w(oswietlane codziennie od 9 do 21). Podloze to keramzyt tak z 5cm i okolo 10 piasek kwarcowy bialy.Z nawozow to tylko kulki gliniano-torfowe pod kazda roslinka po 2-3 szt.Nie uzywan CO2 ani innych nawozow. Problem polega na tym iz w tym samym momencie zalozylem krewetkarium 25l ale na czarnym bazlcie jako podlozu. Swiatlo jakas tam 5w zaroweczka LED (ciepla biala bo byla 2w oryginalnie pod pokrywa i bylo strasznie ciemna wiec wymienilem) i wczoraj wsadzilem tam roslinki z glownego te najczarniejsze i dzisiaj rano jak wstalem oczom nie wiezylem. Z roslinek zniknal nalot praktycznie calkowicie przez jedna noc. Rozlinki nabraly bardzo mocnego zielonego koloru a czarny nalo praktycznie zniknal. I stad moje pytanie od czego to zalezy ze w glownym mi nie rosna a w takim malym baniaczki jak szalone. Dodam ze nawet rogatek w glownyj akwa jest taki lekko brazowy a tutaj mocny zielony kolor.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja się na oświetleniu nie znam, a wydaje mi się że to może być to. Napisz jaką wysokość ma zbiornik, może nie dość światła dociera do roślin. Napisz koniecznie też jaki to rodzaj światła [ledy,T5,T8, czy coś jeszcze innego] barwę itd... wtedy lepiej ci pomogą. Jeżeli masz świetlówki to dołożenie kolejnej 30W mogłoby pomóc, wtedy będziesz mieć mniej więcej 0,5 W/l co jest takim "pewniakiem" dla roślin mało i średnio wymagających pod względem zapotrzebowania na światło.
drraner
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2017 17:01

Post autor: drraner »

Filtracja :
wewnetrzny Aquel Fan3Plus
zewnetrzny: Fluval 304 (z boku gabka a od dolu : wata,keramzyt,ceramika)
Swiatlo:
bylo jak kupilem od sprzedajacego: 2x30w swietlowki zwykle ze sklepu Philips TLD 30W/840
wiec dołożyłem jescze jedna taka, wiec 3x30w mam teraz

201711302_qxnrnre.jpg

WYs akwa: 50cm
ODPOWIEDZ