Potrzebna pilna pomoc

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Eorte
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2017 9:03

Potrzebna pilna pomoc

Post autor: Eorte »

Witam na wstępie przeproszę za temat ale niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi konkretnej. Problem polega na tym że postanowiliśmy z zona założyć akwarium wszystko ślicznie pięknie gdyby nie nadgorliwość zony i włożenie rybek do akwarium które było przygotowane dzień wcześniej. woda stalą tylko 1 dzień. dodam ze akwarium filtr grzałka żwirek rośliny itp dostałem w komplecie od kolegi. wracając do problemu zona wczoraj wpuściła rybki po 1 dniu i niestety woda zrobiła się mętna- kolor mleczny. bylem już w zoologicznym i powiedzieli mi ze powinno dać rade stosowanie actibactol do filtra i rozrobić 2 nakretni z 25 i podmienić po 24h i do tego acticleando tej wody do odstania. czy jest jakaś nadzieja dla tych rybek?? bo szkoda mi... a nie wiem co mogę zrobić



Akwarium 54l
filtr Eheim pickup 60
temp wody 26stopni
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Daj temu szkiełku trochę czasu. Pojawiły sie pierwotniaki, a na to tylko czas jest dobry. Nie panikuj. Nie lej żadnej chemii.
Eorte
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2017 9:03

Post autor: Eorte »

RybkOM sie nic nie stanie ??bo o to mi chodzi najbardziej. Filtr chodzi 24h na dobę i zamiast lepiej to gorzej może wymienić filtr tzn wkład z gąbki na jakiś który będzie wyłapywał coś więcej

wczoraj
Obrazek


dzisiaj
Obrazek

dla tego panikuje :(((
czytam rozne ksiazki pytam ludzi co tez maja i nie wiem czy mam wyniesc rybki gdzies nie wiem do sasiada czy do mniejsego pojemnika czy nie
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Eorte pisze: Filtr chodzi 24h na dobę i zamiast lepiej to gorzej może wymienić filtr tzn wkład z gąbki na jakiś który będzie wyłapywał coś więcej
Nic nie wymieniaj, po prostu poczekaj cierpliwie.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Rybki są w niebezpieczenstwie bo akwarium jest niedojrzałe. Poczytaj sobie o cyklu azotowym. Poza tym jesli sasiad ma akwarium i nie ma w nim zadnych chorob to mozesz z sasiadowego filtra gąbke (cały syf) wycisnąc do swojego baniaczka. Troche to przyspieszy dojrzewanie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To może zacznijmy pod początku, całkowicie.
poczytaj
http://www.akwaforum.pl/mapa.php


Trochę krytyki:

Radzę oddać ryby, wywalić ten kamienny grys imitujący podłoże, bo się do niczego nie nadaje. Proszę poczytaj o podstawach akwarystyki, o cyklu azotowym i o konieczności zapewnienia rybom podstawowych warunków, jakich wymagają.

Obsada fatalna. Nie czytałeś nic na temat parametrów wody niezbędnych neonom do życia?

Załóż ponownie akwarium, daj prawidłowe podłoże, rośliny, wywal te sztuczne budowle. Zmierz parametry wody jak już akwarium dojrzeje. Zastanów się jakie ryby możesz trzymać.
I dopiero wtedy zacznij kompletować obsadę.

W tej chwili skazujesz ryby na śmierć trując je wodą zawierającą ich własne wydaliny. Filtr nie jest w stanie oczyścić biologicznie wodę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Bara - jak Ty umiesz podtrzymać człowieka na duchu. Kazdy kiedyś zaczynał i popełniał błędy. To ze Tobie nie podoba sie podłoze czy sztuczne budowle to nie znaczy, z e kolega ma je usunac. To jest Jego akwarium. Pozbądź sie tej nadgorliwości bo to juz jest nudne jak flaki.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

le pianka Cóż za trafna diagnoza...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017 15:38 przez Neurochirurg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No ja też nie pokazywałem akwa od ośmiu lat bo nie miałem co pokazać za speca się nie uważam podpowiem tylko że żwir o tak dużej granulacji kompletnie tu nie pasuje a wręcz razi po oczach rozwiązaniem jest piach do piaskownić lub piasek kwarcowy dostępny w markiecie budowlanym za kilka zł worek 20kg:po drugie te rośliny to chyba jakieś anubiasy które powinny być na korzeniach lub kamieniach a jak dobrze widzę co najmniej jeden jest w żwirku możesz je przywiązać żyłką do tych skałek które już masz Same anubiasy zbyt mało dosadź więcej zielska polecam moczarkę i nurzańce na tył i tylne rogi akwa tanie i szybko rosnące co znaczy że będą dobrze konkurowały w glonami zjadając nadwyżki azotu i fosforu Do tego jakieś małe kryptokoryny na przód i będzie dobrze jakiś mały korzonek też byłby wskazany
Szczegóły odnośnie roślin znajdziesz w necie wpisując: baza roślin akwariowych


Na zakończenie powiem Ci że wyszło to raczej koszmarnie ale tak to jest jak się zaczyna od d..(moderator) strony na szczęście przy takim litrażu można bez większych kosztów zacząć od początku .Przemyśl sobie temat zdecyduj co chcesz z tym zrobić chętnie pomożemy .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

le pianka pisze:Bara - jak Ty umiesz podtrzymać człowieka na duchu. Kazdy kiedyś zaczynał i popełniał błędy. To ze Tobie nie podoba sie podłoze czy sztuczne budowle to nie znaczy, z e kolega ma je usunac. To jest Jego akwarium. Pozbądź sie tej nadgorliwości bo to juz jest nudne jak flaki.
Kwestia jest w tym, że napisałam krótko i konkretnie prawdę o tym akwarium. Podłoże się nie nadaje na trzymanie ryb, czy się to podoba właścicielowi zbiornika czy nie. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Tak duża granulacja powoduje, że pomiędzy kamyczki będą wpadać odchody ryb i szczątki pokarmu, zaczną gnić i zatruwać wodę. Takiego podłoża nie odmulisz.

Uważasz, że akwarium jest prawidłowo założone? Naprawdę? Nie masz żadnych uwag do autora tematu? Może byś się wypowiedział merytorycznie chociaż co pewien czas i komuś pomógł nawet wskazując mu błędy?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ