Rodzaje nawozów i odżywek do roślin na start

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Romanos
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017 15:38
Lokalizacja: Zagłębie

Rodzaje nawozów i odżywek do roślin na start

Post autor: Romanos »

Przeglądając to forum, "otchłanie internetów", jak i różne grupy tematyczne na portalu społecznościowym, zabolała mnie glowa od ogromu informacji, na temat preparatów które powinno sie używać w swoim akwa do roślin. Już nie wiem co mam kupić.
Dodam, że baniak nie bedzie zaopatrywany CO2, oswietlenie słabe, podłoże ze żwiru kwarcowego

Mozecie mi pomóc?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Preparatów dokładnie 0. Chcesz nawóz to daj bogate podłoże pod ten żwir kwarcowy typu gotowy substrat, albo zwykła ziemia, albo po prostu kulki gliniano torfowe. Nic w toń.
Zależy jeszcze jakie rośliny, ale domyślam się, że będą korzeniowe bez CO2 i słabe światło.
Romanos
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017 15:38
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: Romanos »

Czyli tak jak myślałem.


Nie chciałbym robić restartu, choć substrat dawno kupiony leży w piwnicy. Dodaje kulki GT. Czyli tyle wystarczy...

A Potas i inne makroelementy? Tylko w razie potrzeby?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To zależy jakie masz rośliny (jak wymagające), jakie oświetlenie, parametry wody, czym karmisz ryby.

Nigdy nie stosowałam w swoich zbiornikach nawożenia w toń wody, używam tylko kulek nawozowych i ziemi w podłożu oraz mam w nim stary (9 letni) substrat... Rośliny oddaję, bo nie mam co z nimi robić, tak szybko rosną.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Romanos
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2017 15:38
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: Romanos »

Rosliny chciałem mało wymagające, ze względu na słabe oświetlenie (0,3W/l), akwarium - 40l
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To przy takim słabym świetle odpuść sobie jakiekolwiek wymagające rośliny i nie stosuj dodatkowego nawożenia w toń wody.

Kryptokoryny (zwartki) Wendtii 'Brown i 'Green, jakieś niskie żabienice, mchy, mikrosorum różnych odmian - powinny dać sobie radę bez problemu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ