[112] Jaka obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Początkujący12
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2017 14:12
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

[112] Jaka obsada

Post autor: Początkujący12 »

Witam serdecznie. Na samym początku mojej przygody z tym forum mam do was pytanie dotyczące mieszkańców mojego akwarium.
Zbiornik dostałem w prezencie że dwa lata temu. Jak standardowy 18 latek nigdy nie miałem dość pieniędzy żeby zrobić to akwarium od początku do końca. Teraz chce doprowadzić je do porządku. Aktualnie w zbiorniku mam 4 kirysy, 10 tetr czarnych, 4 samice gupika i 3 samce oraz dwa ślimaki ampularia, które z resztą złożyły mi kokon. Na szybko planuje dokupić samiczki gupika ale co jeszcze aby akwarium nie było puste? Czy oprócz tych ryb mogę dołożyć krewetki?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017 15:26 przez Początkujący12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady, użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Masz kirysy czy kiryski? Jaki dokładnie gatunek?
Jakie są parametry wody w akwarium? Tetry to ryby wód miękkich i kwaśnych, gupiki wymagają wody twardej i zasadowej.

Jak akwarium jest urządzone? Jak dużo jest w nim roślin? Co jest podłożem?

Czy możesz załączyć zdjęcie zbiornika?

Jaka jest filtracja? Jakie oświetlenie?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Początkujący12
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2017 14:12
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post autor: Początkujący12 »

Kiryski spiżowe, oświetlenie 2x 18W, roślinność uboga ale chce to zmienić. Filtr gąbkowy a podłożem są kamyszki.
https://drive.google.com/folderview?id= ... uBB430hJ-a
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podłoże nie nadaje się dla ryb dennych i należy je niezwłocznie wymienić na piasek, jeżeli chcesz trzymać kiryski.

Po wymianie podłoża lub porządnym zasypaniu obecnego grysu miałkim piaskiem proszę dosadź rośliny.

Sprawdź parametry wody.

Napowietrzanie w toń wody powoduje podrażnienia skrzeli ryb. Wyłącz dopływ powietrza i skieruj wylot filtra ku tafli wody, wystarczy, że będzie nią poruszać.
Przykręć filtr, w tej chwili robisz pralkę w akwarium.

Jakie wymiary ma ten zbiornik?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Początkujący12
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2017 14:12
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post autor: Początkujący12 »

80x40x27
Początkujący12
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2017 14:12
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post autor: Początkujący12 »

Witam po czasie. Podłoże jest już drobne a parametry wody wyglądają tak:
pH 7,4
GH 43
KH 13
Dajcie znać co oznaczają te parametry bo nie mam pojęcia :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli masz GH równe 43 to jest to beton a nie woda. Oddaj wszystkie ryby, bo je w tej chwili powoli zabijasz wykańczając im nerki.
Poczytaj w dziale Woda o przygotowaniu wody w akwarium i przede wszystkim poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ