Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112] Jaka obsada

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Początkujący12

PostWysłany: 06 Gru 2017 14:22    Temat postu: [112] Jaka obsada Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Na samym początku mojej przygody z tym forum mam do was pytanie dotyczące mieszkańców mojego akwarium.
Zbiornik dostałem w prezencie że dwa lata temu. Jak standardowy 18 latek nigdy nie miałem dość pieniędzy żeby zrobić to akwarium od początku do końca. Teraz chce doprowadzić je do porządku. Aktualnie w zbiorniku mam 4 kirysy, 10 tetr czarnych, 4 samice gupika i 3 samce oraz dwa ślimaki ampularia, które z resztą złożyły mi kokon. Na szybko planuje dokupić samiczki gupika ale co jeszcze aby akwarium nie było puste? Czy oprócz tych ryb mogę dołożyć krewetki?

Ostatnio zmieniony przez Początkujący12 dnia 06 Gru 2017 15:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 06 Gru 2017 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady, użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Masz kirysy czy kiryski? Jaki dokładnie gatunek?
Jakie są parametry wody w akwarium? Tetry to ryby wód miękkich i kwaśnych, gupiki wymagają wody twardej i zasadowej.

Jak akwarium jest urządzone? Jak dużo jest w nim roślin? Co jest podłożem?

Czy możesz załączyć zdjęcie zbiornika?

Jaka jest filtracja? Jakie oświetlenie?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Początkujący12

PostWysłany: 06 Gru 2017 15:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiryski spiżowe, oświetlenie 2x 18W, roślinność uboga ale chce to zmienić. Filtr gąbkowy a podłożem są kamyszki.
https://drive.google.com/folderview?id=1sQP4o_kVJM9_h77fiDcUuuuBB430hJ-a
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 06 Gru 2017 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podłoże nie nadaje się dla ryb dennych i należy je niezwłocznie wymienić na piasek, jeżeli chcesz trzymać kiryski.

Po wymianie podłoża lub porządnym zasypaniu obecnego grysu miałkim piaskiem proszę dosadź rośliny.

Sprawdź parametry wody.

Napowietrzanie w toń wody powoduje podrażnienia skrzeli ryb. Wyłącz dopływ powietrza i skieruj wylot filtra ku tafli wody, wystarczy, że będzie nią poruszać.
Przykręć filtr, w tej chwili robisz pralkę w akwarium.

Jakie wymiary ma ten zbiornik?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Początkujący12

PostWysłany: 06 Gru 2017 16:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

80x40x27
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: