Akwarium 200l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wojt423
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 18:48
Lokalizacja: Niemcy

Akwarium 200l

Post autor: Wojt423 »

Witam planuje po nowym roku założenie akwarium słodkowodne. Posiadam akwarium i potrzebuje porady jaki sprzęt najlepiej wybrać. W akwarium planuje średnia ilość roślin z dekoracji to korzenie a ryby ogólne(neonki głupiki molinezje). Jeśli chodzi o filtr zastanawiałem się nad tetra ex 700 tylko obawiam się że może być za mały. Grzałka 200w firmy tetra z termostatem. I nie wiem jakiej mocy napowietrzacz,widzialem w sklepie akwarystycznym muszle do napowietrzania i czy ktoś używał w swoim akwarium ta muszle i czy spełnia swoje zadanie. Proszę o porady mam jeszcze chwilę czasu a nie to zrobić pomalu a dokładnie☺️
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Poczytaj poradnik akwarysty na głównej stronie, na samym dole.
Neonki gupiki i molinezje razem to średni pomysł, bo neony mają odmienne wymagania co pozostałe dwa gatunki.
Napowietrzacz w akwarium jest zbędny. Jeśli wylot filtra ustawi się w taki sposób by woda wypływająca powodowała falowanie tafli, to jest to wystarczające natlenianie zbiornika. Wybierając filtr, kup ten do większego litrażu jak Twoje 200- nadfiltracji nie będzie...
Wojt423
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 18:48
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Wojt423 »

Nad obsadą jeszcze pomyślę a może też macie jakieś porady fajne połączenia.
Awatar użytkownika
ieoth
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2017 9:09
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ieoth »

Obsada to już wedle uznania [jeśli akwarium-(wielkość zbiornik, ilość roślin, podłoże, kryjówki-korzenie-kamienie, ilość światła, temperatura, pojawić się może prąd wody- nie wszystkie rybki go lubią, pH, GH) spełnia kryteria rybek].. jak widzisz trochę tego jest.
Ja jak zakładałem to mając pomysł w głowie jak chce to zrobić dobierałem obsadę ;)
Pozdrawiam
Bartek

72L Bystrzyków
Wojt423
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 18:48
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Wojt423 »

Rośliny planuje na początek łatwe w hodowane, i podłoże interesuje mnie piasek tylko jak narazie nie wiem jaki
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Piasek najtaniej z marketu budowlanego kwarcowy lub do piaskownic
Wojt423
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 18:48
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Wojt423 »

A jak z hodowla roślin w podłożu z piasku kwarcowego bo czytałem na innych forach i opinie są podzielone oświetlenie w akwarium mam 2x39 t15. Akwarium o wymiarach 100x50x40
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Samym piasku to słabo wskazany substrat pod piaskiem wybór masz duży od ziemi i gliny po drogie firmowe podłoża przy tej ilości światła rośliny o najmniejszych wymaganiach
Wojt423
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 18:48
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Wojt423 »

Podłoże będę miał podzielone na piasek i w drugiej części drobny żwirek i tam będą posadzone rośliny
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Chodzi o to, żeby rośliny miały co jeść z podłoża. Piasek jest świetny dla zwierząt i dla utrzymania czystości w zbiorniku, ponadto jest jałowy dzięki czemu nie wpływa na parametry wody. Jednocześnie ta jałowość nie jest dobra dla roślin, bo nie ma czego jeść roślinka.

Dlatego "najsampsiyrw" daje się na dół do wyboru: ziemię lub substrat lub glinę-kulki czy co tam jeszcze, albo różne wariacje tego właśnie po to, aby zapewnić roślinom źródło jedzenia. I na bogate podłoże stosuje się grubą warstwę jałowego piasku, aby właśnie to co na dole nie przedostało się dowody, a pozostało dla roślin.
ODPOWIEDZ