Nowe Akwarium - Nowe hobby

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pusty88
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017 9:27

Nowe Akwarium - Nowe hobby

Post autor: Pusty88 »

Witam serdecznie! Mam na imię Adam i tyle o mnie. :P
Chciał bym założyć pierwsze w swoim życiu akwarium dlatego postanowiłem zasięgnąć waszych porad. :)
Żeby wszystko było jasne i przejrzyste, mój pomysł przedstawię w punktach.
W akwarium chciałbym mieć:
- 4-5 szt krab mangrowy
- 10-15 szt krewetki red cheery,
- 4 szt paletki
- żona uparła się że mają być neoki czerwone około 20szt :)
zobaczymy jak to wyjdzie, może jeszcze jakieś fajne większe rybki 2-4szt.
Przy zakupie zobaczę co mi się spodoba i zapewne zasięgnę porad sprzedawcy. Chciał bym też poza krewetkami jakieś rybki które namiętnie będą żywić się glonami i przyczynią się do utrzymania czystości w akwarium.
Osprzęt i wystrój:
- Akwarium PROSTE: 80x35x45 (zastanawiam się jeszcze nad wysokością)
- Pokrywa plastikowa z dwiema świetlówkami(chyba zamienię na led)
- FILTR ZEWNĘTRZNY HW-302 1000l/h(+ wkłady aktywne)
- Filtr denny podżwirowy (podłączony do filtra zewnętrznego)
- GRZAŁKA Z TERMOSTATEM
- Biały Kamień łupek
- Żwir (jasny, może być biały) dobrany do tego filtra podżwirowego.
- WAPIEN FILIPIŃSKI
Na początku chcę kupić cały osprzęt podłączyć i zobaczyć jak to wszystko wyjdzie i jakie warunki będą panowały w akwarium. Jak wszystko będzie ok to wtedy kupię zwierzątka.
Co do roślinek w akwarium to nie przepadam za nimi ale postaram się kupić kilka sztuk.
Wystrój akwarium chcę żeby był prosty i przejrzysty(minimalistyczny).
Oczywiście dla krabów będzie wysepka nad lustrem wody. :) To chyba tyle mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem. Jestem ciekaw waszych opinii w szczególności dotyczących tego hybrydowego* filtra, no i czy te zwierzątka które wymieniłem mogą żyć ze sobą w takich ilościach. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi! :)

Nie wstawiaj linków do aukcji. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 04 gru 2017 11:36 przez Pusty88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowe Akwarium - Nowe hobby

Post autor: BARA »

Pusty88 pisze: - 4 szt paletki


- Akwarium PROSTE: 80x35x45
Dla paletek minimalne akwarium powinno mieć wymiary 120x50x50cm

Poza tym wydaje mi się że krab mangrowy może mieć problem w wodzie o parametrach wymaganych przez paletki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Pusty88
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017 9:27

Post autor: Pusty88 »

Aha czyli Paletki odpadają! :) w sumie to na nich najmniej mi zależy.
..chciał bym zrobić tak żeby wszystkie ryby które będę miał w akwarium jadły to samo i potrzebowały takich samych parametrów życiowych, no i żeby żyły w zgodzie z krabami i krewetkami.
Awatar użytkownika
Chardonay
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2017 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chardonay »

Pusty88 pisze:Przy zakupie zobaczę co mi się spodoba i zapewne zasięgnę porad sprzedawcy.
Z doświadczenia swojego i tych, co po mnie dokonali armagedonu w swoim zbiorniku i opisali go tutaj: nie słuchaj sprzedawców.

Żeby sprzedać powiedzą wszystko... :roll:

Może prywatni hodowcy, pasjonaci, którzy prowadzą małe sklepy - może na nich można liczyc. Ale to już trzeba mieć zaufane, polecone źródło.
80l bojo, bystrzyki, krewetki, ślimaki
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Od siebie dodam, że jeśli lubisz większe ryby, tak 10cm wzwyż to długość akwarium 80cm jest strasznie nieplastyczne i bardzo ograniczony wybór będzie. Najlepiej od razu niech ma 120cm zbiornik i masz wtedy niemały wybór, jeśli chodzi o rybki- pamiętaj, że do małego zbiornika dużej rybki nie włożysz, a do dużego zmieścisz i więcej rybek i większe sztuki...po za tym im większe akwarium tym łatwiej się je prowadzi i błędy kosztują o wiele mniej jak w małym baniaku.
Pusty88
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2017 9:27

Post autor: Pusty88 »

Właśnie kupiłem 80x35x45. Musiałem aż do Sosnowca jechać ;P jeśli chodzi o rybki to wszystko mi jedno, najbardziej zależy mi na krabach. Na temat rybek jeszcze nie czytałem za dużo, ale nadrobię braki. Przeglądałem małe rybki i te "danio" w różnych kolorach są spoko.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Peter007 »

Te danio w różnych kolorach są sztucznie barwione. Jeśli ryby mają być nieznaczącym dodatkiem to dla ich dobra odpuść sobie. Jeśli oddasz serce temu hobby to obydwie strony na tym skorzystają.
***** ***
Awatar użytkownika
MariuszNa102
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2017 12:26

Post autor: MariuszNa102 »

Bardzo kiepski pomysł. Kraby najpierw zjedzą krewetki, a później rybki. Pomijając fakt, że po zrobieniu części lądowej zostanie Ci tam miejsca na jakieś 15 l wody - to co tam wejdzie, 2 gupiki? A w ogóle to krabarium musi mieć specyficzny wystrój dostosowany specjalnie do krabów (jak najwięcej kryjówek i podłoże do rycia nor) inaczej się pozabijają.
ODPOWIEDZ