Krewetka amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Krewetka amano

Post autor: marianski92 »

Czy krewetka amano, gdy oczyści całe akwarium z glonów to faktycznie zabiera się za jedzenie roślin w akwarium? Czy ktoś z Was miał już takie krewetki i może się wypowiedzieć na ten temat? Bardzo mi zależy, żeby kupić takie stworzonko bo walczę z glonami w akwarium i potrzebna jest mi pomoc takich krewetek.

Czytałem, że bardzo dobrze czuje się ona w towarzystwie krewetek filtrujących, które mam aż 3 i mógłbym przełożyć je z innego zbiornika. Planuje tam jeszcze umieścić krewetki red cherry i neony inessa. Czy taka obsada wchodzi w konflikt ze sobą? Jakie opinie są o tej krewetce amano?
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam u siebie krewetki Amano od lat, nigdy nie ruszyły żadnej z posiadanych przeze mnie roślin. Glonów też raczej nie jedzą, bo w moich akwariach raczej takiego pokarmu nie znajdują. Żywią się resztkami pokarmu pozostającymi po karmieniu ryb, jak reszta krewetek (mam również mieszańce RC).

Neony Innesa nigdy nie zaatakowały żadnej krewetki, nic takiego nie zauważyłam.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Kuszą mnie bardzo te krewetki amano ale teraz czytam na necie, że zdarza się, że one zjadają krewetki red cherry, gdy czują się zagrożone albo mają za mało pożywienia. Eh, za dużo niepewności co do tych krewetek. Wydają się chimeryczne.
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

U mnie nigdy nie zdarzyło się aby amano zjadła jakąkolwiek red cherry jeśli by ci się zdarzyło nawet ,że zje jakąś to żadna strata przy tak szybkim rozmnażaniu tych krewetek.
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Ok, dziękuje bardzo za opinie. Chyba jednak się zdecyduję na takie krewetki amano. Nie wezmę ich za dużo, może max 10. Jutro mija 2 tygodnie od zalania zbiornika, chyba nic się nie stanie tym amano?
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Sprawdź NO2 to się dowiesz.

Ale moim zdaniem nic się nie stanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Testy paskowe, pomiar NO2 : 5.

Eh, muszę zainwestować w te testy kropelkowe bo te pomiary na paskach to istna loteria.

Azotany normalnie szaleją. Zrobię dzisiaj większą podmianę wody i sprawdzę poziom azotanów jutro.
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
ODPOWIEDZ