Czy ktos moze mi pomoc? :(

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Domino89
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2017 4:01

Czy ktos moze mi pomoc? :(

Post autor: Domino89 »

Hej mam pytanie dostalem w spadku kwadratowe akwarium o kolo 70l jest w nim 10platek. Problem w tym ze to chyba akwarium do morskich ryb z tylu ma sciane z plastiku a za nia 3komory do pierwsze wlozylem gabke w 2ceramika w 3jest filter. Problem w tym ze Akwarium jest wysokie kwadratowe I kiedy wlacze filter woda wiruje dookola a rubki od razu Ida na dno I widze ze sie mecza troche. Filter ktory jest w zestawie nie ma regulacji mocy. Mam okazje oddac rybki koledze bo w moim chyba nie jest I'm dobrze. Pytanie Jakie rybki moge wlozyc do kwadratowego akwarium tzn nie jest dlugie Jak inne akwaria a wysokie. Gdzie nurt woody jest dosc mocny? Pomocy nie wiem czy to jest ok dla platek.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Możesz zrobić parę zdjęć [z różnych profili]? Podaj wymiary mimo wszystko, jeżeli długość wynosi koło 40cm to szczerze wielkiego wyboru wśród rybek nie będzie...jakaś drobnica. Zachowanie platek dobrze Ci podpowiada, że komfortowo się nie czują i jeżeli rzeczywiście w zbiorniku powstaje wirówka to żadnym rybkom to odpowiadać nie będzie...
Może zamiast filtra, który tam posiadasz powinieneś użyć niewielką pompkę, poczytaj o filtracji ze wskazaniem na hasło "sump".
Zdjęcia zrób w serwisie zewnętrznym [np. fotosik] i tu wklej wygenerowane linki do nich.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Jest wiele, naprawde wiele ryb, ktore uwielbiaja mocny nurt wody. W sumie to wiekszosc ryb lubi dosc mocny nurt wody.
W Twoim zbiorniku sprawdzilyby sie Rhinogobius duospilus i Kardynalki. To sprawdzone zestawienie. Przylgowate beda tez biotopowo pasowac.
Wiekszosc sumow glonojadow wrecz uwielbia nurt wody.
Marcin!
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

MarcinX pisze:Jest wiele, naprawde wiele ryb, ktore uwielbiaja mocny nurt wody. W sumie to wiekszosc ryb lubi dosc mocny nurt wody.
W Twoim zbiorniku sprawdzilyby sie Rhinogobius duospilus i Kardynalki. To sprawdzone zestawienie. Przylgowate beda tez biotopowo pasowac.
Wiekszosc sumow glonojadow wrecz uwielbia nurt wody.
Marcin!
Odnoszę się tu do wirówki, a nie do silnego nurtu wody...zbiornik jest kostką około 70l, to zgaduję, że bok ma najwięcej 40 cm [ponoć jest wysoki, więc może być jeszcze krótszy, a litraż iść w wysokość]- to malutko, jeżeli akwarium jest ciasne i wysokie to nie zrobisz nurtu, tylko właśnie wirówkę, to jest lubiane przez ryby? W rzece woda ostro płynie z jednej strony do drugiej i poszczególne gatunki to lubią [natlenienie, temperatura, pokarm wprost do pyska itd.], ale tam gdzie jest lej to bezpośrednio nie przebywają...

Tak to sobie wyobrażam i dlatego tak wyżej napisałem :wink:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

To niech kolega pokaze nam ta wirowke i ten lej...
Bo nie moge sobie tego wyobrazic. Jaki przeplyw ma ten filtr?
Marcin!
Domino89
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2017 4:01

Post autor: Domino89 »

MarJanMarJan hej ja tez pochodze ze stargard hehe dzieki za odpowiedz, to sa zdjec is mojego zbiornika - wirowki. Wlozylem do wylotu rurke I porobilem otwory teraz juz takiego wiru nie ma. Rybki plywaja juz po calym akwarium nie tylko przy dnie ale Nadal mam wrazenie ze Akwarium jest za kwadratowe I mimo ze mam tylko kilka rybek wydaje sie ciasne. Nie wiem Jakie rybki moge byc w takim akwarium.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Ja tam wirrowki nie widze. Zbiornik fakt , maly. Przemysl moja propozycje obsady. Przy okazji zaoszczedzisz na ogrzewaniu.
Marcin!
ODPOWIEDZ