Farbujące drewno

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
makar993
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2017 21:30

Farbujące drewno

Post autor: makar993 »

Witam kupiłem taki kawął drewna:
https://zapodaj.net/7c1f2bd668020.jpg.html

Był wyparzany kilkanaście razy we wrzątku i soli. Chce go wrzucić do akwa wsadziłem go na noc do wiadra i dalej farbuje. Woda jest żółtawo brązowa. Czy jak wrzuce do akwa to sie w koncu ustabilizuje czy będzie żur jak za pierwszym razem gdy go wrzuciłem?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
Będzie żur...
Drewno dosyć długo oddaje "kolor" do wody a może jeszcze pojawiać się pleśń pomimo gotowania w soli. Czyli spreparujesz drewno i np. po roku coś wyjdzie - to w zasadzie normalna rzecz.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
makar993
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2017 21:30

Post autor: makar993 »

No to lipa troche. To nic zapominam o drzewie w akwa :D bo chce miec kryształ wodę.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie zapominaj, że trzymasz ryby bezwzględnie wymagające drewna po pozyskiwania celulozy jako substancji balastowej niezbędnej im do prawidłowego trawienia.
Rozumiem, że zgodnie z Twoją deklaracją oddajesz wszystkie glonojady?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
makar993
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2017 21:30

Post autor: makar993 »

Nope nic nie będę wyrzucał. Na razie dodałem korzeń który nie farbuje. A co dalej to się zastanowie.
ODPOWIEDZ