zielona woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

zielona woda

Post autor: anutemix »

Witam mam problem z mętną lub zieloną wodą,cieżko stwierdzic jednoznacznie. Dane akwa baniak 350l zalozony niecały miesiac temu. Oświetlenie 2×54 i 2×39w t5, filt juwel 6.0 eccoflow 100l/h, grzalka aquaheat 300,wczoraj dołożylem inny filtr eheim 200 roślin sporo anubis pare szybko rosnacych nazw nie pamietam.Rybki 8 podrobki kosiarek,bojownik,10 neonkow i 5 neonkow czarnych.Paremetry wody mam test paskowy wiec ciezko odróżnic barwy kolorow GH 120,KH 40,pH 7.0 lub 7,5, NO2 chyba 0.5 NO3,0.Świece 12h dzienie filtr 24/h tem 24,25 C dsje dzienne dawki mikro i makro wiem ze KH i GH zbyt wysokie nie wiem jak zbic bez ro podmiany co 6 dni 50l nie mam gdzie zmagazynowac wiecej wody.Wszystko bylo ok kiedy przed podmiana dorzucilem korzenie wygotowane w soli poźniej w wymieniłem wode jeszcze raz i gotowalem z godzine.Po podmianie woda zaczela metnieć i jakby zielona teraz .Pomożecie ?jakieś rady sugestie. Czekam na zestaw z komputerem CO2. Pozdrawiam
anutemix
kornelius77
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2017 19:51
Lokalizacja: bxl

Post autor: kornelius77 »

Witam kolege!! Moim zdaniem to o czym piszesz to rozkwit pierwotniakow. sam mialem cos takiego okolo miesiaca temu. Musisz robic czeste podmiany wody , przydaly by sie tez jakies bakterie nitryfikacyjne ale u mnie wszystko zniklo w ciagu 2 dni dopiero po zastosowaniu lampy UV. Pozdrawiam.

Trzeba przeczekac chwile zanim wpuscimy rybki i z tym swiatlem to tez przesadzasz. 12 godzin na starcie akwa? powinno zaczynac sie od 6-7 dziennie a zima to 10 max 11 dziennie w dojrzalym zbiorniku.

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać używaj opcji"zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

zielona woda

Post autor: anutemix »

Witam dziekuje za szybką odpowiedź. Światlo zmiejszę i zapomnialem napisać,że daje nitrivec i bede staral sie cześciej podmieniać wode.Życze Szcześliwego Nowego Roku 😊😊😊
anutemix
ODPOWIEDZ