Eheim 2211 do 160l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
matiu15
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2017 22:17

Eheim 2211 do 160l

Post autor: matiu15 »

Witam,

Zmieniam akwarium z 60 litrowego na 160. Posiadam eheima 2211, który wg producenta nadaje sie do 150 litrów. Mam w nim ceramike i gąbki. W akwa będzie kilka skalarów, neony, parę danio. Roślinności nie będzie jakoś super dużo. Pytanie moje, jak bardzo nie nadaje się ten filtr? Nie stać mnie aktualnie na nowy, więc muszę coś wykombinowąc sprytnego ;D
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 346
Rejestracja: 01 paź 2016 18:31
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Peter007 »

Przede wszystkim to te 160l jest za małe na kilka skalarów. Producent podaje, że filtr jest do 150l co już jest zawyżone a Ty chcesz go dać do większego baniaka. Bardzo mała pojemność tego filtra. Jeśli chcesz hodować ryby to jedyne co możesz wykombinować sprytnego to zagwarantować odpowiednią filtrację. Jak wiem, że nie będę miał za co tankować to nie kupię samochodu.
***** ***
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Sprawdź na olx filtry w Twojej miejscowości- powinno być sporo taniej, najczęściej takie sprzęty wystawia się, bo chce się ich pozbyć, a nie na nich zarobić, więc łatwo utargować jeszcze niższą cenę niż zazwyczaj proponują. Po prostu postaraj się dostać filtr, który "da radę" razem z tym co masz.
matiu15
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2017 22:17

Post autor: matiu15 »

Akwarium dostałem, filtr już miałem. Nie kupiłem nic na siłę, chcę dopasować wszystko, żeby było jak najlepiej. Skalary mam dwa w 60 litrowym baniaku, do tego 5 neonek i zyją już tak 3 lata. Jakoś nie widać, żeby było im źle, jedynie za bardzo się rozrosły i dlatego chcę już uruchomić większy baniak.

Dzięki MarJan za konkretną odpowiedź. Czy ma sens dokupienie drugiego eheima, np. 2213 i praca na dwu filtrach?
matiu15
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2017 22:17

Post autor: matiu15 »

Witam, ponownie. Kupiłem eheima 2217. Sprzęt działa bardzo dobrze i cicho. Mam jednak wątpliwości co do wypełnień. Mam w środku patrząc od dołu:
-1,5l ceramiki mechanicznej
-3 niebieskie gąbki
-biobale (te duze), wymieszane z ceramax 600 (bardzo wąskie piętro, gdyż nie mam za dużo tej ceramiki)
-niebieska gąbka
-czarny wkład węglowy (mam korzeń, który mi farbuje wodę, liczę że trochę pomoże)

Dodam, że filtr wypycha wodę na 1,7 metra, nie jest przytłumiony zaworami.
1. Czy taki układ się sprawdzi? Chcę dokupić watę na samą górę.
2. W jaki sposób wsypać Purigen, na którym poziomie i w jakiej ilości? Woda nie jest zła, ale do kryształu daleko.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ