jak bezboleśnie zmienić aranżację 60l ?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

jak bezboleśnie zmienić aranżację 60l ?

Post autor: lysy68 »

witam.
mam zamiar zmienić cały wystrój akwarium 60l włącznie z zasypaniem nowego podłoża.
poradźcie mi jak się do tego zabrać ażeby nie wyszedł całkowity restart i dojrzewanie na nowo.

-rybki i krewetki na czas zmiany musiałbym w wiaderku(ach) trzymać z napowietrzaniem i grzałką(ami)
-starego podłoża asII część dałbym na spód a resztę nowego zasypał tylko nie wiem jeszcze jaki może lepszy od asII kupić
-korzeń stary przycięty z lekka albo nowy
-skałę dragon raczej zastąpię innymi kamykami tylko nie wiem dokładnie które będą odpowiednie i neutralne
-roślinek część bym zostawił i część dokupił nowych
-wody ile się da ściągnął bym a resztę odstanej uzupełnił(standardowo podmieniam 15l)
-filtr też by pracował bez czyszczenia go

wszystko tak aby po zalaniu i powiedzmy odczekaniu jakiegoś niedługiego czasu wpuścić z powrotem całe towarzystwo
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Hmm..ja nie widzę tu potrzeby wyławiania zwierząt nawet....sam dosypywałem piasku, wyciągałem/wymieniałem kamienie, tak samo z korzeniem- starego przyciąłem i wrzuciłem jeszcze jeden. Po co usuwać starą wodę? Rośliny również przesadzałem- raz tu raz tam- jakoś nic wielkiego się nie wydarzyło.

Zobacz w galerii mój temat- porównaj zdjęcia ostatnie z tymi "pierwszymi".
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

tak ja wiem o co chodzi tyle że wyciągając cokolwiek naruszam całe dno,stos syfu się zrobi i może się to odbić przede wszystkim na krewetkach.akwarium startowałem 30.10.2016.
ostatnim razem jak wygrzebałem trochę podłoża żeby w to miejsce wsypać piasek dla kirysków to narobiłem takiego syfu ze cho cho,nie mogłem się pozbyć tego z toni wodnej.mam tylko filtr wewnętrzny diversa claro 600 i między przeciętą gąbkę wsadzona wata i 4 wałki ceramiki.taki niby mały biolog :) . ruszając podłoże wytrąci mi się z niego siarka i może być pozamiatane.więc chciałbym trochę to wszystko poczyścić z lekka i nieco zmienić wygląd
-zastanawiam się jeszcze nad korzeniem czy go zostawić i trochę poprzycinać czy dać całkiem nowy mniejszy od mojego
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

no i oki.
już po restarcie.ryby wpuściłem po 2.5h od zalania akwarium.woda praktycznie cała poszła tak jak powinna+ standardowe 15l odstanej do cotygodniowych podmian.filtra w ogóle nie czyściłem tylko watę jedynie zmieniłem na czystą.zobaczymy jutro jak to wyglądać będzie gdyż zmętnienie się zrobiło.co do oświetlenia to ustawiłem na razie na 6h ale nie wiem czy nie za mało trochę.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ