Uśmiercić 10 Razbor Klinowa???? :( :( :( :(

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
talagito
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2017 20:55

Uśmiercić 10 Razbor Klinowa???? :( :( :( :(

Post autor: talagito »

Kupiłem 10 rybek Razbora Klinowa tego samego dnia stwierdziłem że z 4 coś nie tak 1 ma rozdęty brzuch i ma skrzywiony kręgosłup, drugą rozdęty brzuch a dwie pozostałe mają wyblakłe kolory być może to rybia gruźlica lub inna choroba raczej ciężko wyleczalna. W każdym bądź razie jeżeli to gruźlica to zaleca się zlikwidować wszystkie ryby. Czy ja mam je naprawdę wszystkie zabić????? jakoś nie mam sumienia no szkoda mi tych rybek jak cholera :(:(. Dobrze że je włożyłem do małego akwarium 30 L który mam na kwarantanne. Czy ktoś z was musiał kiedyś uśmiercić tyle ryb???????????????
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Niedługo wigilia, każdy będzie musiał uśmiercić jakąś rybkę a w moim przypadku nawet 3 :lol:

A tak na serio to nie kupuje się ryb ze sklepów mechanicznych tylko zoologicznych. Miałem kiedyś podobnie, moje akwarium dopadła rybia ospa i walczyłem o życie obsady ale nic to nie dało. Na moich oczach wszystkie padły. Wtedy winne wszystkiemu było niewłaściwie przygotowane podłoże. Może spróbuj podnieść temperaturę wody o 2,3 stopnie, może jakoś te ryby się wykurują. Są różnego rodzaje sole i całą paleta chemii na te przypadłości ale czy to zadziała to nie wiem. W moim przypadku się nie udało. Na Twoim miejscu jednak dałbym im szansę przeżyć. Spróbuj może jeszcze z tropical ichtio ( na rybią ospę ) albo z cmf tropical (szerokie spektrum zastosowania)
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja przy Twoim opisie bym je zabił. Rozdęte brzuchy, powykrzywiane kręgosłupy...co tu ratować- skrócić męki.

A tak z drugiej strony-uwielbiam wędkować i chciał nie chciał jeśli ma zamiar się zjeść to co się złowi trzeba zabić [a stety czy nie smakują]- mam setki rybich duszyczek na koncie, o ile ryby maja dusze :roll:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pokaze nam zdjęcia tych ryb, może coś uda się pomóc. Na razie nakarm je i podaj nam informacje, czy pobierają karmę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
talagito
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2017 20:55

Post autor: talagito »

ciężko zrobić zdjęcie żeby było coś widać, wszystkie rybki jedzą wręcz są żarłoczne,będę je trzymal w tym 30 litrowym akwarium, poczytałem o chorobach w necie i chyba antybiotyki trzeba podać, ciężka sprawa tak że w ostatecznosci chyba je zlikwiduje. 2 miesiące temu kupiłem 15 neonów innesa to dostało mi 10 miały rybią ospe. musze zmienić sklep a wydawalo mi sie że tam gdzie kupuje to jest dobry sklep
talagito
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2017 20:55

Post autor: talagito »

Zabiłem dwie rybki i jeszcze jedną muszę chyba zabić reszta dosyć dobrze wygląda tak mi się wydaje, może je wpuszczę niedługo do głównego zbiornika. DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI
talagito
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2017 20:55

Post autor: talagito »

DOSTAŁO MI ostatecznie 7 rybek wyglądają dobrze nic im chyba nie jest są już w głównym zbiorniku po 3 tygodniach kwarantanny :D :D :D :D :D
ODPOWIEDZ