Odchody?

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Zainteresowany33
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2018 16:37
Lokalizacja: Niemcy

Odchody?

Post autor: Zainteresowany33 »

Witam wszystkich na tym forum jestem nowym uzytkownikiem
Zabawe z akwarium zaczalem we wrzesniu nie mam jeszcze duzej wiedzy na ten temat.
Mam problem z wodą od wczoraj, w niedziele kupilem 25 nowych ryb i mam wrazenie ze one poprostu duzo sraja i dla tego tak jest czy to sie zgadza?
A więc mam akwarium 240litrow pompe fluval206 grzalka napowietrzacz wszystko gra od czterech tygodniu woda byla czysciutka zero syfu ( wczesniej byl przez zlote rybki )
w akwarium mam 22 neony 6 miedzikow 12 glonojadow i wszystko jakos bylo ok poki w niedziele nie kupilem 15 gupik endlera i 10 gupikow zwyklych takie czerwone :) od tego momentu w akwarium zaczal plywac syf nie duzy bo sa to drobne biale paprochy ale troche tego jest. wszyscy mowia ze woda jest czysta ale ja widze ten syf. co robic? chce miec czysciutką wode!
Prosze o jakies porady???
Myslalem nad wylaczeniem filtra i calkowitym wyczysczeniem go poniewaz juz z 5 tygodni jak nie wiecej tak chodzi, ale do tej pory sobie radzil.

Prosze o jakies porady, wrazie jakby temat byl w zlym dziale przepraszam i prosze o przeniesienie.

http://i66.tinypic.com/2r55grp.jpg
http://i66.tinypic.com/2r55grp.jpg
Moje akwarium

nie wystawiaj tak dużych zdjęć, podgląd usunęłam, bo powodowało rozjeżdżanie się forum. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 09 sty 2018 17:21 przez Zainteresowany33, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wata perlonowa do filtra i wyłapane wszystkie syfki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, fatalna obsada. akwarium źle urządzone.

Neony Innesa to ryby zimnolubne, wymagają wody miękkiej i kwaśnej.
Gupiki są ciepłolubne, wymagają wody twardej i zasadowej.
Glonojady (jaki gatunek??) wymagają korzeni drzew, ogólnie drewna do pozyskiwania celulozy niezbędnej im do trawienia.

Neony i miedziki wymagają ciemnego (o ciemnym podłożu!) gęsto zarośniętego akwarium, z roślinami pływającymi zacieniającymi zbiornik.

Masz przerybienie, czyli za dużo ryb na ten zbyt świeży zbiornik. Za moment ze względu na niewydolność filtracji biologicznej wszystko zacznie się truć związkami azotu, chorować i umierać.

Radzę podmieniać intensywnie wodę w ilości minimum 30% co tydzień do momentu zrobienia porządku z obsadą i dopasowania jej do warunków panujących w akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Robsonik
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2017 18:44

Post autor: Robsonik »

BARA pisze:Kolego, fatalna obsada. akwarium źle urządzone.

Neony Innesa to ryby zimnolubne, wymagają wody miękkiej i kwaśnej.
Gupiki są ciepłolubne, wymagają wody twardej i zasadowej.
Glonojady (jaki gatunek??) wymagają korzeni drzew, ogólnie drewna do pozyskiwania celulozy niezbędnej im do trawienia.

Neony i miedziki wymagają ciemnego (o ciemnym podłożu!) gęsto zarośniętego akwarium, z roślinami pływającymi zacieniającymi zbiornik.
Małe sprostowanie Pani BARA.
Wszystko się niby zgadza, ale do rozmnażania. Czyli neonki wcale nie potrzebują miękkiej i kwaśnej wody do swojej egzystencji/
Równie dobrze czują się w twardej, średnio-twardej,lekko zasadowa, lekko kwaśna i kwaśna, jak i ciepłej, umiarkowanej i zimnej.
Podobnie jest z gupikami jeśli chodzi o ciepłotę.
Dlatego twierdzę że oba gatunki w zasadowej wodzie spokojnie się dogadają, gupiki nie są wymagające, jedynie neonki gdyby chciał rozmnożyć, wymagają typowo zaciemnionego zbiornika, kwaśna i miękka woda.

Co do podłoża dla neonek, nie wiem czy wiesz, taka ciekawostka. Można oszukać system i zamiast podłoża zrobić czarne tło. Nigdzie nie jest napisane że muszą mieć czarne podłoże.

Za wprowadzanie w błąd moderator powinien Ci dać ostrzeżenie. Najlepiej nadaj go Sobie sam jeśli masz jaja ;)

@Co do tematu..
Z glonojadami przesadziłeś. Wiem że jedzą śmieci, czym więcej tym czyściej. Jak urosną to co z nimi zrobisz? Chyba widziałeś dorosłe osobniki, które nie jedzą już śmieci i trzeba je karmić zupełnie czym innym. Zaczynając od ogórków, po odmiany, które wcinają ślimaki.
Zainteresowany33
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2018 16:37
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Zainteresowany33 »

Teraz to ja już sam nie wiem co mam robić z tymi rybami i akwarium, miało byc ok i wygladac ładnie ale chyba bez odpowiedniej wiedzy cięzko bedzie.
Zrobie tak że wyczyscze filter i zobacze co bedzie ewentualnie wspomoge go jednym malym wewnetrznym, dobry pomysl?

Co do moich rybek to nie wyglądaja jakby im coś nie pasowało wszystkie fajnie sobie plywaja chetnie jedza sa aktywne i wyglada wszystko ok w kazdym badz razie postaram sie w weekend coś pokombinowac z dekoracjami w akwarium wiecej roslin moze inne swiatło musze poczytac i podpatrzyć.

@Robsonik
Co do glonojadow masz racje, troche ich za duzo wszystkich maluchow sie pozbede a zostawie dwa duze bo ogolnie to bylo tak ze wzialem od znajomego cala rodzinke 2 dorosle i ich maluchy bo mu rosliny niszczyly.
A co do ciemnego podloza to chyba oszukalem system bo mam ciemne tło tzn to ta fototapeta na akwarium.


Póki co zmartwilo mnie coś innego.... kupiłem tester wody 5 w 1 i coś mi nie pasuje...
a więc
pH 7.2-7.6 a więc jest ok???
NO mg3 10 test mowi ze ok
NO mg2 0,5 test mowi ze zle
GH 14-21 to mnie martwi
KH 20 a to mnie martwi jeszcze bardziej
Ktoś coś doradzi?? pH niby dobre ale reszta to chyba tragedia ?
co robić?
Robsonik
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2017 18:44

Post autor: Robsonik »

Gąbki filtra czyść w wiaderku z odlanej wody z akwarium, żebyś sobie nie zachwiał biologii. Tego by jeszcze brakowało ;)
Rybki są aktywne, mają apetyt itd, ale pewnie do czasu, aż będą miały gorszy dzień. Tester pokazuje że coś nie tak z azotanami, bo albo akwarium jest jeszcze niedojrzałe, albo jest przerybione. KH 20 mówi o twardej wodzie, prawdopodobnie jakieś kamienie ją zatwardzają.
Mnie się wydaje że przekarmiasz rybki, nie robisz im postu, raz w tygodniu?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Robsonik pisze: Wszystko się niby zgadza, ale do rozmnażania. Czyli neonki wcale nie potrzebują miękkiej i kwaśnej wody do swojej egzystencji/
Równie dobrze czują się w twardej, średnio-twardej,lekko zasadowa, lekko kwaśna i kwaśna, jak i ciepłej, umiarkowanej i zimnej.
Podobnie jest z gupikami jeśli chodzi o ciepłotę.
Dlatego twierdzę że oba gatunki w zasadowej wodzie spokojnie się dogadają, gupiki nie są wymagające, jedynie neonki gdyby chciał rozmnożyć, wymagają typowo zaciemnionego zbiornika, kwaśna i miękka woda.

Co do podłoża dla neonek, nie wiem czy wiesz, taka ciekawostka. Można oszukać system i zamiast podłoża zrobić czarne tło. Nigdzie nie jest napisane że muszą mieć czarne podłoże.

Z glonojadami przesadziłeś. Wiem że jedzą śmieci, czym więcej tym czyściej.
Robsoniku, za kolejny post z takimi bzdurami otrzymasz BAN bez dyskusji.
Ile masz lat doświadczenia w hodowli ryb tropikalnych, że się wypowiadasz?

Do Autora tematu: neony to ryby wód miękkich i kwaśnych, trzymając je w twardej i zasadowej wodzie znacząco skracasz im życie.

W dodatku Robsonik nie rozróżnia gatunków neona. Neony czerwone są ciepłolubne, neony Innesa jakie posiadasz w swoim akwarium są gatunkiem zimnolubnym i nie powinny być trzymane z ciepłolubnymi gupikami. Dla neonów Innesa 24 stopnie to maks, dla gupików minimum to 26 stopnie, w niższym zakresie są podatne na choroby (głównie grzybice).

Do Autora tematu: masz za twardą i za zasadową wodę na trzymanie neonów i miedzików.

Glonojady nie jedzą "śmieci"!! Każdy gatunek ryb wymaga odpowiedniej dla siebie diety i karmienia!

Podaj jaki masz gatunek glonojada.
Czy zapewnisz im drewno, o którym pisałam?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ