Klejenie kamieni

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Klejenie kamieni

Post autor: michal78 »

Witam, mam w zbiorniku 3 duże kamienie po około 5kg każdy ułożone "a'la stonehange". Obawiam się nieco że przy pracach w akwarium kiedyś w końcu strącę tego z góry i... kto wie może będę miał w domu mały dwustulitrowy basen po kostki... Wołałbym tego uniknąć toteż myślę o przyklejeniu go silikonem do tych na dole. Nie chce wyciągać wszystkich trzech bo są wielkie i zajmują niemal 25% dna. Ich ruszanie oznaczałoby rujnację. Zamiast tego planuje po prostu spuścić 40% wody tak by całkiem odsłonić ten górny. Przypuśćmy że to zrobię i przykleję kamień do dolnych na których spoczywa, po jakim czasie silikon wyschnie na tyle bym mógł uzupełnić wodę ? Mam na myśli kiedy nie będzie zagrożenia że zareaguje z wodą ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Silikon nie będzie reagował z wodą ale klei się suche przedmioty, po spuszczeniu wody musiałabyś czekać aż kamloty całkowicie wyschną.

Silikon powinien schnąć około 24h, chociaż zależy jeszcze jaka gruba jest warstwa...
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę zakładaj tematy w odpowiednich działach.
Nim założysz temat sprawdź w Szukaczu, czy nie ma identycznego czynnego.

Zerknij tutaj, bo identyczny temat jest już właśnie prowadzony:
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23383
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ