Jaki filtr kupić po EHEIM Ecco Comfort 2234

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wojciech70
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2018 12:29

Jaki filtr kupić po EHEIM Ecco Comfort 2234

Post autor: wojciech70 »

Dzień dobry wszystkim,

Jestem nowym członkiem forum. Akwarysta amator od podstawówki z przerwami. Obecnie od 17 lat non stop.

Do rzeczy.

Proszę o wsparcie, czym zastąpić filtr EHEIM Comfort 2234 poprawiłem, do akwarium 120l. Mój kubełek niestety przestał działać, pękł zawias plastykowy po 15 latach. W baniaku gupiki, kiryski. Dużo roślin.

Marzeniem byłby taki, którego łatwo zalać wodą i byłby cichy (śpię w pokoju ze zbiornikiem).

Naoglądałem się na Youtube testów i mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o radę.

Wojtek

P.S.

Wybaczcie, zdaje się, że wstawiłem post w niewłaściwą zakładkę: TESTY

Już przeniosłam do działu Sprzęt. MOD BARA
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018 20:15 przez wojciech70, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

wojciech70 Eheim 2215
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
wojciech70
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2018 12:29

Rozwiązany

Post autor: wojciech70 »

Naprawię go, dzięki za pomoc. Znalazłem zapinki na allegro.

Niestety nie da rady naprawić, nie wiedzieć czemu uszkodziło mi:
rączkę (około 55 zł)
kubełek (105-150 zł)
zawiasy 12-18 zł

Niestety dlatego mój kłopot nadal mam smutny kłopot, proszę o radę, co kupić. Marzy mi się, spokojniesze uruchamianie, bez stresowe, w ecco pierwszy kubełek załatwiłem przez otwarcie go z podczepionymi rurkami, teraz pewnie znowu źle weszły mi te bolce rączki i szlag trafił cały filtr.
Akwarium małe 112 litrów, kiryski, gupiki, krypto, żabienice itd... .
Czy tylko Eheim Classic? Filtr będę trzymał w szafce.

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA

Ok, dzięki za radę. Już się nauczyłem.
puffyou
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2017 16:35
Lokalizacja: Sompolno

Post autor: puffyou »

A musi być zew? jeśli chodzi o kasę to na olx jest jeszcze blumodular 03 jako mechanik super, można wywalić gąbkę jedną i dołożyć wkłady i mały biolog też by z tego był... Deszczownia w zestawia i można mu moc skręcić według potrzeb.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ja mam blumodulara (takiego z olx) w 126L i sie zastanawiam czy do jednego kosza nie dać ceramiki. Ponieważ mam grube dno, to odpiąłem jeden kosz i mi śmiga na 2 na 1/3 mocy. To super filtr, mechanika obsługi bardzo praktyczna, ale nie jest za bardzo cichy, chociaż w sumie spać sie przy nim da. :mrgreen:
Obrazek
[126L] Dżungla
wojciech70
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2018 12:29

Jednak Eheim?

Post autor: wojciech70 »

Raori pisze:Ja mam blumodulara (takiego z olx) w 126L i sie zastanawiam czy do jednego kosza nie dać ceramiki. Ponieważ mam grube dno, to odpiąłem jeden kosz i mi śmiga na 2 na 1/3 mocy. To super filtr, mechanika obsługi bardzo praktyczna, ale nie jest za bardzo cichy, chociaż w sumie spać sie przy nim da. :mrgreen:
Zacząłem się nad nim zastanawiać. Jednak znowu myśli wróciły do Eheima, gdy przed godziną w jednym z warszawskich sklepów polecili mi Eheim Classic Pro 350 (ponoć kiedyś to miało liczbę 2215), i chyba najwyższy czas żebym zaczął szukać sprzedawcy w necie, albo zakupić w sklepie, zanim rybki odejdą do krainy "wiecznych łowów".
Co Wy na to?
puffyou
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2017 16:35
Lokalizacja: Sompolno

Post autor: puffyou »

Poczytaj o tej 350, z tego co pamiętam to niestety nie jest to już ta jakość co stara seria. Kwestia czy w przyszłości zamierzasz powiększać zbiornik i jest sens kupić coś większego i skręcić na minimum
wojciech70
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2018 12:29

Post autor: wojciech70 »

Neurochirurg pisze:wojciech70 Eheim 2215
Przyjacielu, Neurochirurgu! Wielkie dzięki, zamówiłem Eheima 2215 czyli teraz classic pro 350. Dzięki wszystki za spojrzenie na mój post.

Zdrówko!
Wojtek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

wojciech70 Będziesz zadowolony.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ