Czy to możliwe? RC.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Czy to możliwe? RC.

Post autor: Trex »

Miałem 3 krewetki Red Cherry i 3 Yellow. Ostatnio jedna RC nosiła jaja i 2 Yellow. Bardzo cieszył mnie taki obrót sprawy. Do dzisiaj, kiedy wróciłem z pracy to jedyną RC z jajami znalazłem w kawałkach. Czy to możliwe że Danio które u mnie pływa rozszarpało tak krewetkę. Dodam że wczoraj zrobiłem moim rybkom post, a dzisiaj Danio pływało z brzuchami jak po świeżym karmieniu. Nigdy nie widziałem, a często doglądam swojego akwa, aby Danio, była agresywna w stosunku do krewetek. 2 Yellow dużo dłużej noszą jaja i nic im się nie dzieje. Z mojej obsady nikogo więcej nie posądzam o takie ataki, ponieważ oprócz Danio pływają jeszcze kiryski Panda i otoski. Danio pręgowane i 1 szt. Lamparcie. Czy to możliwe??
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

tak,niestety ale już o danio pisałem,na moich oczach rozszarpywały krewetkę red z jajkami.musiałem się ich pozbyć bo wolałem krewecie.to były najgorsze ryby z mojej obsady.nawet neony czarne tak nie atakowały krewetek jak daino w moim przypadku czerwone :cry: nawet patrząc na te rybki niestety ale wyczuwałem apatię.te oczy i bystre hulanie po akwarium
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

lysy68 pisze:t nawet patrząc na te rybki niestety ale wyczuwałem apatię.te oczy i bystre hulanie po akwarium
apatię? Raczej agresję...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

apatię-źle to ująłem powinienem napisać antypatię hi hi.
patrząc na danio jak pływały bystro po akwarium i pilnowały miejsc gdzie przebywają krewetki i są agresywne to mnie szlak trafiał.od początku do tych rybek nie miałem przekonania.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ