Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Jaki filtr kupić po EHEIM Ecco Comfort 2234

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojciech70

PostWysłany: 12 Sty 2018 12:44    Temat postu: Jaki filtr kupić po EHEIM Ecco Comfort 2234 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim,

Jestem nowym członkiem forum. Akwarysta amator od podstawówki z przerwami. Obecnie od 17 lat non stop.

Do rzeczy.

Proszę o wsparcie, czym zastąpić filtr EHEIM Comfort 2234 poprawiłem, do akwarium 120l. Mój kubełek niestety przestał działać, pękł zawias plastykowy po 15 latach. W baniaku gupiki, kiryski. Dużo roślin.

Marzeniem byłby taki, którego łatwo zalać wodą i byłby cichy (śpię w pokoju ze zbiornikiem).

Naoglądałem się na Youtube testów i mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o radę.

Wojtek

P.S.

Wybaczcie, zdaje się, że wstawiłem post w niewłaściwą zakładkę: TESTY

Już przeniosłam do działu Sprzęt. MOD BARA

Ostatnio zmieniony przez wojciech70 dnia 12 Sty 2018 20:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 12 Sty 2018 13:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wojciech70 Eheim 2215

[360] MT Tęczanki
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
wojciech70

PostWysłany: 12 Sty 2018 13:47    Temat postu: Rozwiązany Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naprawię go, dzięki za pomoc. Znalazłem zapinki na allegro.

Niestety nie da rady naprawić, nie wiedzieć czemu uszkodziło mi:
rączkę (około 55 zł)
kubełek (105-150 zł)
zawiasy 12-18 zł

Niestety dlatego mój kłopot nadal mam smutny kłopot, proszę o radę, co kupić. Marzy mi się, spokojniesze uruchamianie, bez stresowe, w ecco pierwszy kubełek załatwiłem przez otwarcie go z podczepionymi rurkami, teraz pewnie znowu źle weszły mi te bolce rączki i szlag trafił cały filtr.
Akwarium małe 112 litrów, kiryski, gupiki, krypto, żabienice itd... .
Czy tylko Eheim Classic? Filtr będę trzymał w szafce.

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA

Ok, dzięki za radę. Już się nauczyłem.
Powrót do góry
puffyou

PostWysłany: 13 Sty 2018 0:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A musi być zew? jeśli chodzi o kasę to na olx jest jeszcze blumodular 03 jako mechanik super, można wywalić gąbkę jedną i dołożyć wkłady i mały biolog też by z tego był... Deszczownia w zestawia i można mu moc skręcić według potrzeb.
Powrót do góry
Raori

PostWysłany: 13 Sty 2018 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam blumodulara (takiego z olx) w 126L i sie zastanawiam czy do jednego kosza nie dać ceramiki. Ponieważ mam grube dno, to odpiąłem jeden kosz i mi śmiga na 2 na 1/3 mocy. To super filtr, mechanika obsługi bardzo praktyczna, ale nie jest za bardzo cichy, chociaż w sumie spać sie przy nim da. Mr. Green
wojciech70

PostWysłany: 13 Sty 2018 13:06    Temat postu: Jednak Eheim? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:
Ja mam blumodulara (takiego z olx) w 126L i sie zastanawiam czy do jednego kosza nie dać ceramiki. Ponieważ mam grube dno, to odpiąłem jeden kosz i mi śmiga na 2 na 1/3 mocy. To super filtr, mechanika obsługi bardzo praktyczna, ale nie jest za bardzo cichy, chociaż w sumie spać sie przy nim da. Mr. Green

Zacząłem się nad nim zastanawiać. Jednak znowu myśli wróciły do Eheima, gdy przed godziną w jednym z warszawskich sklepów polecili mi Eheim Classic Pro 350 (ponoć kiedyś to miało liczbę 2215), i chyba najwyższy czas żebym zaczął szukać sprzedawcy w necie, albo zakupić w sklepie, zanim rybki odejdą do krainy "wiecznych łowów".
Co Wy na to?
Powrót do góry
puffyou

PostWysłany: 13 Sty 2018 16:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytaj o tej 350, z tego co pamiętam to niestety nie jest to już ta jakość co stara seria. Kwestia czy w przyszłości zamierzasz powiększać zbiornik i jest sens kupić coś większego i skręcić na minimum
Powrót do góry
wojciech70

PostWysłany: 13 Sty 2018 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:
wojciech70 Eheim 2215

Przyjacielu, Neurochirurgu! Wielkie dzięki, zamówiłem Eheima 2215 czyli teraz classic pro 350. Dzięki wszystki za spojrzenie na mój post.

Zdrówko!
Wojtek
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 13 Sty 2018 16:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wojciech70 Będziesz zadowolony.

[360] MT Tęczanki
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: