[60L] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

sleepingsun
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018 22:19

[60L] obsada

Post autor: sleepingsun »

Witam serdecznie forumowiczów :)

chciałabym prosić was o radę dotyczącą obsady akwarium (60l, 60cm długości, grzałka oraz filtr), niestety nie miałam jeszcze okazji sprawdzić twardości wody, na stronie wodociągów woda określana jest jako średnio-twarda (17st dH), temperatura wody to 24/25stopni

na dnie wysypany jest czarny żwirek, jest trochę roślinek. po zalaniu akwarium woda kilka dni w nim stała, cały czas się filtrowała, został dodany preparat uzdatniający. pierwszym lokatorem została ampularia, wczoraj wpuściłam rybki:

-4x pomarańczowa platka
-3x kiryski (albinos, pstry, spiżowy)
-1 glonojad (wiem, że nie jest to poprawna nazwa, ale nie pamiętam nazwy gatunku - chyba zbrojnik)

kirysek albinos jest dość nieśmiały, doczytałam że są to ryby stadne - rozumiem, że konkretne rodzaje w obrębie jednego gatunku nie tworzą "stada"?

oczywiście rybek chciałabym więcej, ale wiem że sporo początkujących akwarystów ma skłonność do przerybiania swoich zbiorników, stąd moje pytanie - czy mogłabym jeszcze dodać jakiś gatunek rybek? może zwiększyć ilość konkretnego gatunku?

pozdrawiam serdecznie,

Ewa
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Akwarium nie masz przerybionego, ale mogłaś to rozegrać inaczej np. zamiast 3 różnych kirysów, to 6 kirysków pigmejów, zamiast zbrojnika, to 4-6 ostosków i do tego jakąś ekipę do pływania po akwarium. Wszystko jest do zrobienia.
sleepingsun
Posty: 13
Rejestracja: 13 sty 2018 22:19

Post autor: sleepingsun »

mogłam w swoim życiu wiele rzeczy :D chciałabym jeszcze dodać 2 albinosy i kilka gupików - czy to dobry pomysł?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dobry.
ODPOWIEDZ