Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[60L] obsada

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Akwarystyka słodkowodna -> Obsady akwarium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sleepingsun

PostWysłany: 13 Sty 2018 23:45    Temat postu: [60L] obsada Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie forumowiczów Smile

chciałabym prosić was o radę dotyczącą obsady akwarium (60l, 60cm długości, grzałka oraz filtr), niestety nie miałam jeszcze okazji sprawdzić twardości wody, na stronie wodociągów woda określana jest jako średnio-twarda (17st dH), temperatura wody to 24/25stopni

na dnie wysypany jest czarny żwirek, jest trochę roślinek. po zalaniu akwarium woda kilka dni w nim stała, cały czas się filtrowała, został dodany preparat uzdatniający. pierwszym lokatorem została ampularia, wczoraj wpuściłam rybki:

-4x pomarańczowa platka
-3x kiryski (albinos, pstry, spiżowy)
-1 glonojad (wiem, że nie jest to poprawna nazwa, ale nie pamiętam nazwy gatunku - chyba zbrojnik)

kirysek albinos jest dość nieśmiały, doczytałam że są to ryby stadne - rozumiem, że konkretne rodzaje w obrębie jednego gatunku nie tworzą "stada"?

oczywiście rybek chciałabym więcej, ale wiem że sporo początkujących akwarystów ma skłonność do przerybiania swoich zbiorników, stąd moje pytanie - czy mogłabym jeszcze dodać jakiś gatunek rybek? może zwiększyć ilość konkretnego gatunku?

pozdrawiam serdecznie,

Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trex

PostWysłany: 14 Sty 2018 0:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akwarium nie masz przerybionego, ale mogłaś to rozegrać inaczej np. zamiast 3 różnych kirysów, to 6 kirysków pigmejów, zamiast zbrojnika, to 4-6 ostosków i do tego jakąś ekipę do pływania po akwarium. Wszystko jest do zrobienia.
sleepingsun

PostWysłany: 14 Sty 2018 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mogłam w swoim życiu wiele rzeczy Very Happy chciałabym jeszcze dodać 2 albinosy i kilka gupików - czy to dobry pomysł?
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 14 Sty 2018 15:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Obsady akwarium Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: