start - 54 l - pytania

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sebastian876
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2018 21:35
Lokalizacja: Małopolska

start - 54 l - pytania

Post autor: Sebastian876 »

witam wszystkich :) zakładam akwarium dla córeczki i od poniedziałku zaczęło dojrzewać. Chemii nie dodałem żadnej (mam AquaSafe i BactoActiv z Tropicala). Dzień po zalaniu z ciekawości zrobiłem test 6w1 JBL i wyniki miałem takie: pH- ok 7,6 , GH- >14, KH- ok 13, cl2- 0,5, NO2-1 a NO3-0.

Pytanko do Was mam takie czy jakieś parametry znacznie ulegną zmianie, czy coś już dodawać żeby je zmienić? Co do wystroju- czy coś zmienić albo dodać.. czytałem gdzieś ze kiryski potrzebują piasek a ja mam tylko czarny żwirek 1-3 frakcja i jasny grubszy..co do rybek to czekam aż wszystko się unormuje i jak minie 2 tyg to zrobię test i będę sie Was radził czy już coś kupić i co albo czy jeszcze czekać.

Światło mam około 0,3W/l więc roślinki szukam mało wymagające, tem. około 23-24 stopnie utrzymuje, lampa 12h na dobę i filtr 24h. Na same dno dałem podłoże ze sklepu i wymieszałem żwirkiem- warstwa ok,2 cm a potem juz normalnym zasypywałem. wodę mam głębinową z własnej studni, brak rzeczy sztucznych. Pytam po sklepach o roślinki mało wymagające ale jak usłyszałem od jednej Pani ,,ekspertki" ze można rybki po 2 dniach wpuszczać to ja laik popatrzyłem na nią i zastanowiłem się co ona może mi pomóc;/

Poniżej dałem linka do stronki ze zdjęciem- ps. inaczej nie umiem:)
pozdrawiam Sebastian.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/994d801b8d570eb1
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dokup ze 6-8 kg piasku, wybierz lokalnie żwirkek i go zastąp piaskiem.
Nie zasypuj piasku na żwirek bo wpadnie pomiędzy kamyki i nic z operacji nie wyjdzie. Żwirek jest słabym rozwiązaniem do akwarium, szczególnie tak małego jak 54l. Będzie powodował gromadzenie się syfu i „tratował” Twoje próby stabilizowania zbiornika. Dlatego też nie możesz przesadzić z ilością obsady. Jak tak patrzę na spokojnie z mojego punktu widzenia i mojego 54L to 15 rybek nie brudzących to jest maks na taki zbiornik, żeby nie działy się „cuda”.

Akwarium ładne, ciekawe w jakim kierunku będzie ewoluowało.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Akwarium jest świeże, poczekaj jeszcze bo na pewno zmienią się parametry NO2 i NO3 i dopiero po tym jak NO2 spadnie do zera, możemy uznać że akwarium dojrzało. Masz mętną wodę, to pewnie pierwotniaki, ale tym się nie przejmuj, samo minie.
Co do kirysków to fakt, potrzebują piasku do przepuszczania przez skrzela. Ta frakcja żwiru co masz jest nieodpowiednia, ale zawsze możesz ubrać trochę tego grubego żwiru z przodu i usypać jakąś plażę, to powinno im wystarczyć.
ODPOWIEDZ