jak poznac że samica gupika niedługo będzie rodziła???

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

no to GRATULACJE :!: :!: :!: ja też się bardzo cieszyłem jak urodziły mi się pierwsze rybcie :) i to też byly gupiki... :) jeszcze raz GRATULUJĘ i życzę dalszych sukcesów a przede wszystkim odchowania młodych :)

Przypomniało mi się jak to wygladało u mnie :) rano wstaje patrze nie ma nic... 15 min przed wyjsciem do szkoły patrzę pływają 3 rybcie to je szybko odlowiłem :) patrze za 10 min kolejne 2 i je też odłowiłem :) potem musiałem wyjsc do szkoły... a wyjmowaniem rybek zajeła się moja mama :D nie mogłem się doczekać powrotu do domku... a gdy wróciłem okazało się że mam 18 młodych :)
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

DZIEKI!!! Mam pytanie jaką wielkość muszą mieć małe bym mógł wpuścić je do ogólnego akwa??? I czy młode karmione tylko pokarmem suchym urosną do normalnych rozmiarów?? czekam na odp ooo i jeszcze jedno po jakim czasie widać u młodych gupików barwy??
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

5654001 napisz na gg to Ci wszystko powiem sam teraz mam 36 młodych gupików i nie mniej molinezji :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No, trudno tu mówić dokładnie jakie maja byc duże aby mogły być wpuszczone do akwa normalnego, mniej więcej bedziesz widział że są juz na tyle samodzielne i rozmiarów nie mikroskopowych aby juz mogły swobodnie być w akwa ogólnym.
Co do pokarmu, rozwój ryb a własciwie ich wzrost zasadniczo jest oparty na diecie białkowej, niestety sam suchy pokarm tego nie zapewni, zatem moga Ci rosnąc bardzo słabo, musisz starać sie robić im urozmaicona diete w susbtancje dośc bogate w białko i takowe pokarmy. Wtedy możesz spodziewać się odpowiedniego wzrostu i rozwoju ryb.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Po okolo miesiacu. Wtedy bedzie mozna odroznic plec. Samice maja 3cm, a samce do ok 5cm.
Pokarm: sluch i rozdrobniony. Moga sie sprawdzic produkty tetry lub sery. Jedzenie musi byc wzbogacone w bialko, to moze przyspieszyc wzrost ryb.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

chiquita chyab coś Ci się pomotało :) samiec gupika osiaga max wielkosc 3 cm a samica 5 cm :)
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Oj przepraszam... rzeczywiscie samce 3cm, a samice 5cm. Jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zipfer
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2006 12:28
Lokalizacja: Belchatow

Post autor: zipfer »

Z wpuszczeniem mlodych glupikow do ogolnego akwa to ja radze uwazac.
Ja wposcilem 3 glupiki ktore dostalem i mialem juz wrazenie ze sa na tyle duze ze nic ich niezje (niestety sie mylilem). Po wpuszczeniu obserwowalem je i widzialem ze zalobniczki chcialy je zjesc ale szybko odposcily i przestaly atakowac, wiec stwierdzilem ze wszystko bedzie pieknie. Nastepnego dnia patrze dalej plywaja 2 i stwierdzilem ze trzecia rybka pewnie tez gdzies jest. Minely 2 dni od wpuszczenia patrze nie ma ani jednego, szczatkow tez nie znalazlem wiec przypuszczam ze cos je zjadlo. Wiec z wpuszczeniem rybek do ogolnego akwa radze poczekac i miec duzo cierpliwosci (mi niestety zabraklo).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

Zipfer, pisze się gUpiki :wink: Ale zgadzam sie z tobą. Chociaż teraz nieodławiałam młodych bo ciągle mi się rodzą a moje ryby nawet na nie niespojrzą...
45l a w nim:
6 razbora klinowa,
około 30 młodych gupików
4 kiryski spiżowe
pare ślimaczków

http://s3.bitefight.pl/c.php?uid=79517
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

wszystko zależy od obsady :wink: ja zauważyłem, że dorosłe gupiki nie wcinają młodych jak maja już ok 1,5cm :wink:
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

no tak marcin ale ja mam jeszcze oprócz 7 gupików 3 mieczyki 2 brzanki różowe zmienniaka i parkę molinezji więc kiedy je wrzucić??
pozdro dla wszystkich
golden
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2006 20:26

2 akwa...

Post autor: golden »

Mam 2 akwa jedno moje i ojca :D
W swoimzaczalem chodowac gupiki (1 miesiac i 6 rybek ,ale 2 mlode zjadl wielki samiec molinezji ;/ )
Mam 2 samice i co 3tygodnie jedna daje 2 :) mam 2 samce jak samice sie okoca to znowu pracuja dobrze trafiłem ,a najwazniejsze jest to ze bede je sprzedwal do sklepu zoologicznego , nadal nie moge zrobic tak aby molinezjie sie okocily bo gupiki to same od siebie <lol>
P.S.Wystarczy dużo zieleni w jednej strefie !! nie musza byc opsasdzone wszedzie :)
a akwa moje i ojca z pyszczakami owszem pieknymi dorodnymi i wszystko nie daje narybku ;/
ODPOWIEDZ