Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Rozdętka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 23 Sty 2018 19:47    Temat postu: Rozdętka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.

Ponieważ się kompletnie nie znam, a poszukiwania w internecie nie przynoszą mi odpowiedzi, muszę zadać pytanie i prosić o odpowiedź Was.

Czy ten Rozdętka jest chory i ma pasożyty, czy są to jego części ciała.
Chodzi o te białe "cosie" co z niego wystają na różne strony
oraz na pancerzu są chwilowo położone - na fotce poniżej.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 23 Sty 2018 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie oblazły go przypadkiem wypławki?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 23 Sty 2018 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to stwierdzić.
Te wypławki pewnie przyszły razem z roślinami...

Na razie zredukowałem populację ślimaków o jakieś 90%, czyli tyle ile dostrzegłem w ciągu około godziny grzebania w akwarium. Pewnie coś zostało.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Chardonay

PostWysłany: 24 Sty 2018 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja rozdętka, zanim została skrytobójczo zjedzona przez helenkę tez miała takie "frędzle". Głównie były przyczepione do skorupki przy otworze, raczej nie "falowały"
Niemniej wyglądało to jak integralna cześć stopy.

Dodatkowo, w bonusie zanim umarła zostawiła milionstodziewięcset dzieci (tak jak mówiła Bara Very Happy)

lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 05 Lut 2018 13:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy dokładnie te ślimaki składają jajka bo ja prawdopodobnie z roślinami przyniosłem i mimo wypłukania ich się tego nabawiłem.lęgnie się to na potęgę
M.M
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 05 Lut 2018 14:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fachowo rzecz ujmując to nie mam pojęcia.
Po zastosowaniu kuracji preparatem No planar nie rejestruję ani Rozdętek ani wypławków. Kurację będę powtarzał od 13 do 15 lutego czylu w dwa tygodnie po 1 serii. Domyślnie ma to zapobiec ponownemu rozplagowaniu potomstwa wpławków. Rozdętek pewnie też.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 05 Lut 2018 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja odpukać nie mam wypławków.wcześniej było w 30 z krewetkami sporo takich małych glizdek ale przy podmianach częściowo wsysałem wężykiem i pewnie resztę małe gupiki wsuwały bo na razie ich nie widzę.tylko tego cholerstwa w postaci rozdętek się nalęgło. przed chwilą wyciągnałem właśnie takiego większego.
M.M
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chardonay

PostWysłany: 05 Lut 2018 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co zaobserwowałam przede wszystkim one BARDZO szybko rosną i bardzo szybko się "wykluwają". Na bieżąco "większe" egzemplarze (1mm+) wyłapuje i serwuje bojownikowi - jest przeszczęśliwy. Co ciekawe sam żywych nie rusza, ale jak mu podam takiego rozgniecionego to wciąga na raz. Laughing

Więc jak mi się większy uchowa to ma może z 3 mm. Większych nie mam, a jajeczka są cały czas choć na pewno dużo mniej niż przy dorosłych osobnikach (tak miałam na początku, wysyp, multum, plaga Sad ).

U mnie kontrola populacji to skarmianie bojka, 1 helenka (która magicznie, samodzielnie stworzyła potomstwo. Musiało do czegoś dojśc zanim ją przyniosłam do siebie. Mam teraz kilka sztuk mini-helenek. Pewnie zjadają część jajeczek.)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: