Start akwarium 63l kompletnego żółtodzioba

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wlodsi
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2018 18:53

Start akwarium 63l kompletnego żółtodzioba

Post autor: wlodsi »

Witam,

1.Wprowadzenie
Przymierzam się do założenia akwarium 60x30x35, ale jestem praktycznie zielony w sprawach akwarystycznych i szukam cennych rad od doświadczonych hobbystów, bo nie chcę zrobić krzywdy wodnym mieszkańcom.
2.Woda
Moja woda pochodzi z ZUZ Rudawa
http://wodociagi.krakow.pl/admin/files/ ... _Kopia.pdf
http://wodociagi.krakow.pl/admin/files/ ... _Kopia.pdf
3.Sprzęt
W drodze do mnie jest grzałka Aquael Easy Heater 75W, filtr wewnętrzny Aquael FAN 1, termometr, mata pod akwarium i światło Aquael Leddy Slim Sunny 10W.
4.Pytania
Sporo czytałem szykując się do założenia swojego zbiornika wiem o tym,że należy odczekać z wpuszczeniem ryb do zbiornika, jednak nie wiem za bardzo w jaki sposób regulować parametry wody, czy jest w ogóle sens na siłę walczyć z twardością, czy lepiej kupić ryby, które wolą wyższe jej wartości. Nie wiem też jak powinna wyglądać obsada, wiem, że 63l to nie jest dużo, jednak na większe akwarium nie mam miejsca. Póki nie zobaczyłem wyników mojej kranowej wody marzyła mi się parka Pielęgniczki Ramireza, jakieś 10 sztuk Razbory i kilka Kirysków, ale jak już wcześniej pisałem, nie chcę robić rybkom żadnej krzywdy, a być może nieświadomie to uczynię, bo z tego co widziałem to rybki te wolą wodę bardziej miękką. Nie wiem co zrobić z podłożem i roślinnością i czuję, że wiem zbyt mało, żeby samemu sobie z tym poradzić.

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam,
wlodsi
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Zawsze możesz zmieszać z wodą demineralizowaną 50/50, znacząco zmiękczysz wodę.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ