[25l] - obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Deejii
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2015 22:14

[25l] - obsada

Post autor: Deejii »

Nie wiem czy dobry dział, jeśli nie to przepraszam :(

Witam mam pytanie co do obsady.

Ile mogę mieć rozbor galaxi w 25l gdzie są już;

6 kirysków pigmej
2 tetry czerwone
2 tetry color

tetry to pozostałość po przedniej obsadzie, proszę nie bić! :<

Przeniosłem do odpowiedniego działu i poprawiłem temat na zgodny z regulaminem, Chemik4
fzig
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2018 22:12

Post autor: fzig »

To rybka ławicowa. Jak pamiętam, powinno się mieć minimum 10-15 sztuk... Masz za małe akwarium. Odpuść sobie.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Postaw większy zbiornik, masz apetyt na rybki, a nie krewetki, więc nie masz wyjścia :wink:
Deejii
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2015 22:14

Post autor: Deejii »

Nie mogę na razie mieć większego.

Pytałam się wcześniej na innym portalu to doradzili mi właśnie 10 rozbor i 6 kirysków. Tylko że z starej obsady mi się uchowały (po chorobie) i Myślałam czy 8 czy 6 sztuk czy 5? I sama już nie wiem jak będzie dobrze. (Każda ryba praktycznie jest ławicowa ).
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

kirysków wystarczy ci 6 sztuk,więcej do tego akwarium ich nie dokładaj.ja w 30l mam i 6 i są świetne i do tego mam 6 gupików endlera i to moim zdaniem max ,oraz krewetki.kiryski lubią siedzieć w roślinkach i na listkach-super widok i oczywiście najdrobniejszego pisaku 0.1-0.3 mm tak zwanego pyłku trochę wsyp bo one grzebią w nim.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Deejii
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2015 22:14

Post autor: Deejii »

Wiem :) I tak kupiła więcej niż chciałam :D Bo poszłam z zamiarem kupienia 4- 5 ale akurat było tylko 6 na stanie to szkoda było rozdzielać xDD Są cudne :>
Pytałam o razbory. Ale jak teraz tak myślę, może być poplątanie z pomieszaniem (4 gatunki ryb w tak małym akwa) wiec myślę czy nie dokupić po 1 sztuce tetry color i czerwonej. By było 3 x 3. Wiem że nie są na moje akwa i tym sposobem nigdy się ich nie pozbędę ale przecież też ich nie zabije :D

Mam dwa rodzaje piasku pomieszane. I jest ok :> Ślicznie w nim kopią :).

Zdj mojego akwa. Sorry za jakość :<

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium jest za małe na trzymanie jakichkolwiek ryb. Nim kupisz jakikolwiek gatunek najpierw poczytaj o jego wymaganiach. Ryby stadne należy trzymać w ilości minimum 6-8 sztuk w odpowiednim dla nich litrażu.

Jeżeli chcesz dochować tetry w zdrowiu załóż dla nich większy zbiornik. Do tego nie dokupuj już nic. Teraz ładnie wygląda, ale za kilka tygodni zaczną się problemy z glonami.

Wyłącz napowietrzanie i skieruj wylot wody z filtra do góry, niech porusza taflę wody. Nie ma sensu w tak małym akwarium tworzenia prądu wody z bąbelkami powietrza drażniącymi skrzela ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Deejii
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2015 22:14

Post autor: Deejii »

Mam akwarium od gimnazjum. Nigdy nie miałam problemu z glonami.
Większego mieć nie mogę, przynajmniej na razie. Jakbym mogła to bym dawno miała.

Te tetry mam już długo. (Tetry color 4 lata, czerwone 2 lata) żyją mi z reguły po 6 -7 lat, dokupiłam rybki, bo siostra mi załatwiła obsadę, zachorowały na przepuchline wodną. Leczyłam 4 miesiące, ostatnio się podałam i uśmierciłam chore rybki i zrobiłam restart akwarium. Wszystkie parametry sa w normie.

Widziałaś zdj? napowietrzenia prawie nie ma. Leci kila bąbelków na krzyż. Wylot jest skierowany ku górze.

Najpierw się dopytaj póżniej krzycz że ktoś robi źle.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nigdzie w moim poście nie ma jakiegokolwiek wykrzyknika i nigdzie treść nie jest krzykiem.

Wyraziłam swoje zdanie w założonym przez Ciebie temacie zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą i doświadczeniem.
Zadałaś pytanie więc odpowiedziałam. Nie znam choroby "przepuchlina wodna" więc się do tego nie odniosę, ale jej przyczyną mogły być złe lub niewłaściwe parametry wody w akwarium.
Piszesz, że wyniki testów są ok. A czy możesz podać je konkretniej?
W tak małym akwarium poza brakiem przestrzeni do pływania dla ryb ciężko jest utrzymać stabilne parametry wody...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Deejii
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2015 22:14

Post autor: Deejii »

To bardziej była metafora.

Zawsze przeinaczę tą nazwę -_- puchlina wodna (link usunięty). powodem było złe jedzenie, mniejsza z tym.

Pewnie. pH 7. Twardość mniej więcej koło 6. Temperatura 25 stopni (termostat).
ODPOWIEDZ