Pierwsza ciąża

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
clooudiaa
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018 10:18

Pierwsza ciąża

Post autor: clooudiaa »

Witam, dzisiaj rano zauważyłam że jedna z rybek jest w ciąży. Akwarium mam od niedawna więc nie mam pojęcia co robić w takiej sytuacji. Przenieść ją do osobnego akwarium? Kiedy rozdzielić ją z młodymi? Jak dbać o narybki? :roll: :roll: :roll: :roll:
Clooudiaa
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jaki gatunek ryby?
Jakie akwarium? Litraż, urządzenie, obsada, parametry wody, rośliny, oświetlenie, filtracja itd.

Na Twój post nie zawierający żadnych danych nie można odpowiedzieć.
Najlepiej zostaw rybę w spokoju, jeżeli to któraś z żyworódek rozmnoży się sama bez Twojej pomocy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

W ciąży są ssaki a nie ryby, ryba co najwyżej może być kotna jeśli dotyczy to żyworódek oczywiście.
Akwarystyka to fajne hobby :)
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

To ciekawe skąd nazwa "plamka ciążowa" :D A kotne to chyba powinny być koty bo przecież kocenie się do rodzenie kotów a czy ryby będą rodzić koty? :D Chyba trzeba pisać ,że ryba jest przy nadziei :D
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Norbi pisze:W ciąży są ssaki a nie ryby, ryba co najwyżej może być kotna jeśli dotyczy to żyworódek oczywiście.
Za wikipedią:

"Ze względu na podobny przebieg okresu zarodkowego i płodowego termin ciąża jest stosowany w odniesieniu do ryb żyworodnych (m.in. piękniczkowate, większość chrzęstnoszkieletowych)."
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Nie musisz cytować Wikipedii, ja tą definicję znam i odkąd pamiętam a mam ryby już/dopiero .... lat zawsze używało się zwrotu ''kotna'' a nie w żadnej ''ciąży''.
Ale skoro już cytujesz:
''Ciąża, brzemienność &#8211; proces fizjologiczny samic SSAKÓW, trwający od zapłodnienia[1] bądź implantacji[2] do porodu[1].''
Za Wikipedią oczywiście .....
Akwarystyka to fajne hobby :)
ODPOWIEDZ