[140l ] towarzyskie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

[140l ] towarzyskie

Post autor: Kriss1991 »

:o


Tytuł tematu poprawiłam na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.
Gdzie jest treść posta i opis akwarium? MOD BARA
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018 15:42 przez Kriss1991, łącznie zmieniany 3 razy.
Zakładam akwarium towarzyskie
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wysokość zamień na długość zbiornika, niepotrzebne tak wysokie akwa. Niedawno tu na forum czytałem, że barwniaki zatluką ramirezy. Ponadto ramirezy są bardzo ciepłolubne, a inneski nie, barwniaki też raczej cieplejsza woda jak te neony, z neonów może podobne czerwone rozważ.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Akwarium jest za małe na trzymanie dwóch gatunków ryb terytorialnych. Wielkość podłoża to tylko 80x35 jak w standardowej 112l. Albo barwniaki albo ramirezki, inaczej barwniaki wybiją mniejsze pielęgniczki w czasie tarła.

Neony Innesa są chłodnolubne i nie pasują do reszty obsady.

Jakie bystrzyki chcesz trzymać?
Czy jesteś w stanie zapewnić rybom odpowiednie dla nich parametry wody?

Twój zbiornik jest niepotrzebnie wysoki, to jest po prostu podniesiona do góry 112-stka.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

Post autor: Kriss1991 »

To myślę że lepiej zrezygnuje z neon
Powiększyć mogę stado bystrzaków ozdobnych. Ewentualnie dwie lawice bystrzyki i razbory. Został bym przy barniakach i mogę zrezygnować z pielegniczek. Tylko że przy rezygnacji z pielegniczek i zastąpienie w inesa np na razbory może akwarium wyglądać biednie
Dodam że w akwarium chce mieć trawnik na czarnym żwirki a na środku biały żwirek obsadzone z kamieniami z wulkanem. Akwarium chce aby było towarzyskie. Ale też nie chcę zrobić zupy rybne. Mogę zmienić orientację na baniek 112l. Chyba że do w wymienionej obsady w 140 dodał bym skazany. Proszę o dalsze porady co do obsady
Zakładam akwarium towarzyskie
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.

Ryby denne wymagają piasku jako podłoża. Nie żwirku.

Co chcesz dodać? "skazany"? Miało być "skalary"? Jeżeli chodzi o skalary to minimalna wysokość akwarium dla pary tych ryb wynosi 50cm, minimalna długość akwarium dla nich to 100cm. Twoje akwarium jest na ten gatunek ryb za mały.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

Post autor: Kriss1991 »

Ok zamiast żwirki piasek. Chodzi mi przede wszystkim o dobrą obsadę. widziałem skalary w akwarium 80cm szerokości. Ale z nich też mogę zrezygnować. Niestety szerszego akwarium niż 80cm nie mogę kupić że względu na miejsce w którym ma być. To na ten moment jestem w pkt iż obsada to 15 bystrzaków ozdobnych, 4kiryski Panda 2 barwniki 2glonojady. jeszcze myślę żeby z jeden gatunek Ryki dodać. bo troszkę bieda. Może meczyk?Odstaje przy baniaku 140l. Proszę o poradę

Przepraszam za ortografie Wink


Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Zakładam akwarium towarzyskie
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, piszesz posta pod postem, co jest naruszeniem Regulaminu Akwaforum.

Proszę Cię po raz trzeci o poprawienie TYTUŁU tematu. Czy moja prośba jest niezrozumiała?

Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście i popraw tytuł na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Bardzo Cię o to proszę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

Post autor: Kriss1991 »

Kolego tytuł jest obsada 140 l. Powiedz na jaki mam zmienić. Jestem nowy na tym forum
Zakładam akwarium towarzyskie
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Kriss1991
Z regulaminu.
"2. Wzór zakładania tematu
Jak pisać post w dziale OBSADY:
Nazwa tematu: podaj TYLKO litraż akwarium i ewentualny króciutki opis np:
[200l] malawi
[112l] ogólne "
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

Post autor: Kriss1991 »

Dziękuję za podpowiedź.
Czekam na info w sprawie w/w obsady.
Zakładam akwarium towarzyskie
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jak wspomniałem wcześniej, jeśli podobają Ci się neony Innesa i chciałbyś podobne ryby, ale ciepłolubne to proponuję neony czerwone.

Jeśli natomiast chcesz dwie parki pielęgniczek to możesz próbować z tych najmniej agresywnych, mam 112l zbiornik i trzymam 3 szt. akary wiśniowej [samiec+2 samice- raczej ze względu na wielkość sie tak kieruję] razem z jedną pielęgniczką miodową- nie powiem obawiałem się mieć parkę miodowych, bo wtedy może i agresja by była...trzymając jedną rybę nie ma zachowań w pełni naturalnych, ale nie ma tarła i przy tym wzmożonej agresji z tym związanej, a wybarwione wszystkie pięknie i potrafią żyć obok siebie.

Jak co odwiedź w galerii mój temat, trochę żonglowałem tymi rybami...
Kriss1991
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2018 19:00

Post autor: Kriss1991 »

Dzięki za cenne rady. Myślę że jednak baniak trochę zmniejszenie t.j 126 albo 112l tak jak wcześniej było sugerowane. Zamierzam kupić akwarium z pokrywa i około dwóch tygodni przed wypuszczenie rybek zasadzic roślinki. proszę o podpowiedź co do podłoża które chce zastosować. Żwirek bazaltoway czarny o gratulacji ok0,8,-1,2 po bokach a środku jasny o takiej samej gratulacji. Ciekawy jestem czy roślinki nie będą miały problemu się przyjąć. Dodam iż na czarnym chce posadzić trawnik.
Zakładam akwarium towarzyskie
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Roślinki posadź w momencie zakładania akwarium, jak będziesz zalewał.
ODPOWIEDZ