[130] Początek Hobby

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

[130] Początek Hobby

Post autor: Skoczekk »

Witam, z racji że znalazłem w końcu czas postanowiłem że spełnię swoje marzenie o akwarium. Całość jest jeszcze nie skończona ;)

Baniak wymiary

150 x 30 x 30

Podłoże

2 x 9L Dark Soil

Filtracja

Tetra Ex 800 Plus

Grzałka

HYDOR ETH 200W


Oświetlenie

belka 150cm x 16cm własnej roboty na power led

Rośliny i ozdoby

łupek drzewiasty + ELEOCHARIS PARVULA

Obsada

Neon Czerwony
Krewetki Amano

https://zapodaj.net/85f0875bd6d23.jpg.html
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Wygląda ciekawie, chociaż zaraz się dowiesz, że neony nie będą się dobrze czuły w takim zbiorniku.

Ma być tak mało wody zalane?
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

Czemu takie akwarium jest złe dla Neonów?

Nie zalewałem do pełna z racji że byłem na urlopie wyjazdowym, obecnie stan jest wyższy
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

A samą belkę led pokaŻesz ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Już ryby? A gdzie dojrzewanie zbiornika? Rośliny?

Jakie są parametry wody? Sprawdziłeś je nim wpuściłeś neony?


Neony wymagają zgodnie ze swoim biotopem akwarium zarośniętego roślinami, zacienionego, z roślinnością pływającą. Te kamienisko kompletnie mi do neonów nie pasuje.

Akwarium ma mało wody przez sam fakt tych kamieni. Nawet jak dolejesz po wierzch, to i tak będzie jej przynajmniej połowa objętości zbiornika jak nie mniej.

Kamienie zajdą glonami, jeżeli nie utrzymasz prawidłowych parametrów wody.

Wpuściłeś ryby do niedojrzałego i nieprzygotowanego akwarium, nie zapewniającego im ani miejsc odpoczynku ani cienia, narażasz je na stres. Nie zdziwię się, jak zaczną chorować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

BARA

1) akwarium dojrzewało 3-4 tygodnie bez ryb
2) każdy robi wnętrze po swojemu, mi pasuje takie jakie widać i widziałem już akwarium 5letnie które jest w podobnym klimacie z taką samą obsadą i nic się nie dzieje
3) parametry wody są w porządku, nie nalewam wody z kranu tylko odstałej i to z źródełka
4) jeśli ryby są aż tak narażone na stres to można by z miejsca pozamykać wszystkie sklepy akwariowe w PL ponieważ nie widziałem tam aż takich baniaków

Ogólnie nie zalogowałem się tutaj po to by się kłócić, a swój baniak tzn aranżacje konsultowałem z załogą PeHa 68 i oni mi potwierdzili że jest ok.


ps. oceniasz kamienie z jednej perspektywy, a nie wiesz że w dwóch kamieniach po lewej stronie od tyłu są wydrążone jamy. Po prawej stronie są ułożone tak aby miały schronienie i tam się skupiają.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skoczek, wyrażam swoją opinię. Pomimo, że akwarium wizualnie jest ładne, to po prostu kamienie nie pasują mi do neonów. To nie tylko kwestia gustu, ale również spełnienia wymagań gatunku ryb, jakie trzymasz.

Czy możesz podać mi parametry wody? Bardzo proszę. Definicja "woda ze źródełka" kojarzy mi się z wysoką twardością i zasadowym odczynem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ładne. "Nature" czy jak się ten styl nazywa?
Definicja "woda ze źródełka" kojarzy mi się z wysoką twardością i zasadowym odczynem.
A widzisz, byłem kiedyś na agrowczasach w Bieszczadach to tamtejszy rolnik miał własne źródełko o pH 6,5, GH poniżej 10*n i KH chyba 4*n (zabrałem próbkę wody do domu z ciekawości)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

chemik4 pisze: A widzisz, byłem kiedyś na agrowczasach w Bieszczadach to tamtejszy rolnik miał własne źródełko o pH 6,5, GH poniżej 10*n i KH chyba 4*n (zabrałem próbkę wody do domu z ciekawości)
O? Parametry idealne, ale chyba nie często spotykane. Chyba poszukam artykułów na temat twardości i odczynu wody jaką pozyskujemy do naszych domów w Polsce. W większości wodociągów nie ma tak dobrze...

Jestem ciekawa parametrów wody w akwarium Skoczka.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

chemik4 styl ala Iwagumi ( dlatego ala ponieważ chcąc zapewnić schron w kamieniach musiałem zaburzyć równowagę stylu ) :lol:

BARA Woda z źródła jest polecana ponieważ nie zawiera kamienia, i masz racje że każde ujęcie jest inne.

Styl każdy preferuje inny, ja natomiast wole ten ponieważ nie lubię zarośniętych baniaków które lekko wyglądają jak wycięty kawałek stawu pod domem. Temat aranżacji i tego czy ryby będą w stresie omawiałem z gościem który jest dobry w te klocki w PL i też udziela się na rynku Japońskim.

pH 6,4-6,5 (jeszcze skacze przy pomiarach )
GH 6

parametry są bez użycia chemii
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

No to zazdroszczę takiej wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Te łupki jakoś mi nie pasują, lepsze byłyby jakieś dragony czy inne podobne, choć osobiście zrobiłbym bym strumień z otoczakami i piachem. A do tego danio, kardynałki, cudaczki, stiphodony, małe bocje. Z roślin pojedyncze nurzańce. No ale to tylko taka moja wizja na tego typu jamnika :)
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

Po długim okresie nie wypowiadania się przedstawiam aktualne foto zbiornika. Długo walczyłem z glonem z skutkiem takim że glon wygrywał. Pewnego dnia postanowiłem odpuścić całkowicie aby zbiornik sam żył swoim życiem.. ku mojemu zdziwieniu żyje nadal. Krewetki opanowały w 120% glona całkowicie go likwidując, rośliny żyją jak trzeba, ryby też nic nie padło. Teraz populacja krewetek sięga 80szt, a jest tego coraz więcej.

Obrazek

ps. sory za jakość ale robione na szybko tele
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Bardzo mi się podoba, super to wszystko wyszło.
ODPOWIEDZ