Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Jaki pokarm polecacie i jest najlepszy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edinio47
Akwarysta

PostWysłany: 15 Lut 2018 18:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plankton do karmienia ryb akwariowych łowię w zbiornikach nie zasiedlonych przez ryby.
Bardzo często są to zbiorniki okresowe w których organizmy planktonowe pojawiają się masowo.
Nie zdarzyło mi się do tej pory przyniesienie z planktonem czegokolwiek co spowodowałoby chorobę albo śmierć ryb w akwarium.

A tak nawiasem to wiele problemów w gospodarce stawowej powodują dodatki paszowe i przegęszczenie obsady.
Czy przypadkiem w akwarystyce nie bywa podobnie? Smile

krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 15 Lut 2018 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja nie mam za bardzo bezrybnych stawów w okolicy, nie to co Edinio Smile
Ale serio - jak zacząłem jeździć po plankton to okazało się, że poławiają ludzie, co prowadzą sklepy (przykładem jest mój znajomy, który mając sklep dodatkowo prowadzi hodowle i karmi to wszystko tym, co złowi).
Jedynie cały połów przelewam teraz przez sita i docelowo do wiadra trafia najdrobniejszy pokarm. W domu znowu przez drobne sitko i z sitka ściągam pokarm strzykawką - mam małe ryby i pokarm jest w sam raz.
Nie wiem jak pasożyty (przenoszone choroby) mają się do pór roku.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 16 Lut 2018 7:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miłon poczytać w końcu wypowiedzi fachmenów.

[126L] Dżungla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 16 Lut 2018 12:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edinio47
krzych_100
No Panowie, jeżeli zawsze było O.K., to wspinacie się na szczyty nieprawdopodobieństwa (szczególnie Krzysiek) Smile Co do sprzedawcy/hodowcy to pewnie obniża koszty działalności Smile To ciekawe, że zachowania tej grupy zawodowej powszechnie się tu gani, ale jak pasuje do argumentacji to się na nich powołuje Smile

Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Lut 2018 12:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprzedawcy łowią tzw "robaka" dlatego ,że to najlepszy pokarm Very Happy Nie każdy ma ryby które polują na krowy aby wyrwać im serca Very Happy
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 16 Lut 2018 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wojtass9 napisał:
Sprzedawcy łowią tzw "robaka" dlatego ,że to najlepszy pokarm
Nie kwestionuję wartości odżywczych. Wskazuję na możliwość przyniesienia "pasażerów na gapę".
wojtass9 napisał:
Nie każdy ma ryby które polują na krowy aby wyrwać im serca
Moje są jeszcze za małe, żeby zabić krowę, dlatego polują na indyki:)
Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 16 Lut 2018 21:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:
zachowania tej grupy zawodowej powszechnie się tu gani
Ano sprzedawca zostanie sprzedawcą i nie usprawiedliwiam ich. Pokarm poławiam nie za sugestią znajomego sprzedawcy, tylko za sugestią m.in. Edinio i Wojciecha Smile
Także bałem się, że przyniosę jakiegoś pasożyta, czy chorobę, więc jak zacząłem szukać bezrybnych stawów, to jedynie w rezerwacie buków (segiet) trafiłem na taki staw i coś tam złowiłem. Jednak w porównaniu z tym, co przynoszę teraz, to rząd wielkości...

Przy okazji chciałem zwrócić uwagę na mrożone pokarmy, poruszane w tematach:
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=12646&highlight=katrinex
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=20945&highlight=katrinex

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Pokarmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: