Ślimaki w akwarium.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wikos31
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018 22:51
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Ślimaki w akwarium.

Post autor: Wikos31 »

Moje akwarium ma dwa tygodnie,wczoraj zauważyłem pojawienie się ślimaków ,znacie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ich ?
Początkujący założyciel akwarium 112 l😉
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

zależy ile ich masz (najpewniej przyniosłeś na roślinach ze sklepu). Jeśli kilka to po prostu wyzbieraj ręcznie zanim zdążą złożyć jaja (ślimaki w większości są obojniakami choć i tak preferują zapłodnienie krzyżowe, t.j. między osobnikami). Jeśli już masz wysyp drobnych ślimaków (wówczas to, co widzisz to może 10% tego, co masz w akwarium) a nie wpuściłeś jeszcze ryb, zastosuj jakiś związek miedzi. Jaki konkretnie to spokojnie doradzą Tobie w dobrym sklepie.
Bowulf
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018 13:41

Post autor: Bowulf »

Ja też miałem problem ze slimakami. Jeśli masz ich spory wysyp, rozgotuj kawałek marchewki , wrzuć do małej butelki (np. 0,5l) i razem z butelką wrzuć do akwarium (najlepiej wieczorem przy zgaszonym swietle) po okolo 2-3h powinno złapać się małe stadko i tak kilka razy aż będzie się ich łapać coraz mniej, i kup ślimaki drapieżne HELENKI, ciężko jest się pozbyć ślimaków całkowicie, ja przez 3 dni robiłem myk z marchewką, później wpuscilem ślimaki Helenki, i teraz ślimaków man naprawdę mało, może znajdą się ze 3 jak rano zapale światło.☺
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Wikos31 pisze:znacie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ich ?
Jest ich kilka, ale nie ma co panikować. W pewnym okresie dałem sobie spokój z walką ze ślimakami, teraz jakieś malutkie się pojawią, ale nie ma plagi.
Helenki też się u mnie sprawdziły, ale to może potrwać trochę czasu:)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ