Dobór Filtra - akwarium 128 l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Dobór Filtra - akwarium 128 l

Post autor: yamaworld »

Witam,
To mój pierwszy post na forum, więc serdecznie witam wszystkich użytkowników oraz proszę o wyrozumiałość :)
Potrzebuję pomocy w doborze filtra. Zdecydowałem się na akwarium 80x40x40 - 128 l. Akwarium w założeniu ma być obsadzone roślinami, ale nie ma być to typowe akwarium roślinne. Ryby mają być jakby uzupełnieniem, więc będzie ich kilka max 2,3 typów. De facto zastanawiam się czy będzie to akwarium LT czy HT. Może zabrzmi to dość po "laicku", ale zależy mi najbardziej na krystalicznie przejrzystej wodzie, oczywiście wiem, że to zależy od wielu czynników a przede wszystkim od chemii wody, ale filtr to też istotna sprawa.
Zastanawiam się czy brać filtr typowo pod objętość mojego akwa (np do 250 l) czy wziąć filtr wydajniejszy i większy np do 500l. Nie wiem jak to wpływa na jakość wody i inne kwestie w akwa. Dodam, że zależy mi na tym aby filtr był własciwie nieslyszalny i nie wydawał żadnych hałasów ze względu na dość lekki sen domowników. Druga sprawa chciałbym aby jak najmniej "wkładać" do akwarium albo łatwo to ukryć zeby nie były widoczne mocno elementy filtra. Konkretnie zastanawiam się nad:
- Aquael Unimax 250 Professional
- Aquael Unimax 500 Professional
- EHEIM 2271 020 Filtr Professionel 4+ 250
- EHEIM 2273 020 Filtr Professionel 4+ 350
- Eheim 2215020 Classic 350

linki do sklepu internetowego usunęłam. Opisy nam wystarczą. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego,

nie jesteś po raz pierwszy na Akwaforum...
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?p ... ht=#197991


możesz mi grzecznie wyjaśnić czemu zakładasz multikonto i pytasz o to samo, ponownie załączając linki do sklepu internetowego?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

:D

Post autor: yamaworld »

kolezanko,
grzecznie ci powiem, ze slaby z ciebie detektyw... juz na pierwszy rzut oka widac, ze te posty sie roznia a to, ze ktos pyta o dwa podobne filtry i to jeszce z rocznym opoznieniem nie znaczy, ze potrzebuje zalozenia dwoch kont. w takim wypadku moze przejrzyj wszystkie posty w ktorych ktos radzi sie w doborze filtra bo moze to multikonta :shock: inna kwestia, ze w moim poscie i tym. ktory zalaczasz jest mowa o zupelnie inncyh baniakach jeden 128l drugi 360, to chyba roznica troche co?

o tym, ze linkow nie mozna dodawac nie wiedzialem.

zamiast merytorycznej odpowiedzi, niepotrzebne rozmycie tematu.. :brawo :lol:
no nie moge...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przepraszam, masz rację, zmyliły mnie daty i linki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

Swój wybór ograniczam do dwóch:

- Aquael Unimax 500 Professional
- EHEIM 2273 020 Filtr Professionel 4+ 350 -

Doradzcie prosze, który jest optymalniejszy, bardziej "użyteczy" do specyfikacji mojego przyszlego akwa. Będe wdzieczny za podpowiedzi i rady.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Oba filtry są O.K. jednak brałbym Eheima.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie doradzę dokładnie modelu "ten weź zamiast tamtego", ale skoro zależy Ci na jak najbardziej krystalicznej wodzie to wybierz filtr, który pomieści więcej mediów filtracyjnych. Co do głośności pracy, nie daj sobie wmówić, że filtr będzie niesłyszalny, każdy jeden trochę hałasuje, a jak głośno to już zależy od człowieka i tego jak jest czuły.

Odnośnie konkretnego wyboru, może pomóc YT- wpisz nazwy filtrów, założę się,że niejeden użytkownik nakręcił filmik, w którym zobaczysz coś więcej jak tylko typowy opis ze sklepu.
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

zastanawiam sie teraz nad akwarium. chcialem kupic akwarium aquael glossy, jednak widze ze nie produkuja go ze szkla optiwhite, a zelzy mi na tym aby miec szklo opti white. czy mozecie cos polecic?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Akwarium na zamówienie, na wymiar z doborem szkła, że na przykład tylko przednia i boczne szyby opti, bo po co tylna opti, która będzie zaklejona czy dolna zakryta podłożem....wpisz sobie w google np. hasełko "myciok", chociaż niejedna firma się znajdzie, która sklei Ci akwa jakie chcesz...
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

zastanawiam sie powoli w ogole nad sensem opti, czy nie zdecydowac sie na float i zestaw aquael glossy.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

yamaworld to zbyt cienkie szyby w takim litrażu żebyś widział dużą różnicę między Opti a float.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ