Dobór obsady akwarium towarzyskiego 112l.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MentorS
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018 19:49

Dobór obsady akwarium towarzyskiego 112l.

Post autor: MentorS »

Witam. Zastanawiam się nad uzupełnieniem obsady mojego akwarium, w tej chwili posiadam : 15 neonek Innesa, 10 gupików (same samce), 6 krewetek RC. Planuję jeszcze zakup kilku otosków, ale narazie nigdzie nie mogę ich spotkać. Chciałbym dobrać jeszcze jakiś jeden spokojny gatunek rybek ale nie mam pomysłu i wiedzy bo jestem poczatkującym akwarystą .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Znasz parametry wody, jaką posiadasz? Neony i gupiki da się pogodzić [według mnie] przy:
pH około 7~7,5
GH około 10
temperaturze 21~25°C

Na krewetkach się nie znam, podaj parametry, to dobierze się ryby. Dobrze jakbyś napisał jakie masz podłoże, czy roślinności sporo, dekoracje jakie są, np. czy masz korzenie itd. Możesz wstawić link do zdjęcia umieszczonego w serwisie zewnętrznym- bezpośrednio na forum ciężko wstawić zdjęcie.
MentorS
Posty: 2
Rejestracja: 21 lut 2018 19:49

Post autor: MentorS »

pH 7,8
GH 9,8
Temperatura stała 24°C

Podłoże bardzo drobny bazalt, Roślinności sporo ale jak się rozrośnie to myślę że będzie dżungla z ozdób na razie niewielki piaskowiec i kokos, Jeszcze jakieś korzenie muszę dołożyć. Myślałem nad jakimiś danio ale czytałem że mogą krewetki zjadać, w sumie neonki i gupiki też mogą je zaczepiać ale narazie jest spokój.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Krewetki maja kokosa do ucieczki :P, wrzuć korzeń i obsadź mchem- mchy dla krewetek to idealne schronienie...

Będzie drewno możesz wpuścić zbrojnika pospolitego czy w wersji żółtej jak lubisz, jak chcesz denne to większość kirysków...ale wróć, masz bazalt :/
Denne ryby najlepiej piasek preferują...no nic

Jak chcesz jakąś spokojną parkę to może być akara wiśniowa, pielęgniczki borelli, prętniki karłowate;
jak lubisz kolorowo to mogą być zmienniaki plamiste jeszcze [też lepiej same samce], na razie starczy

Drobnicy bym już jednak unikał, bo będzie kogel mogel z tego
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu.

Proszę popraw tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. Użyj opcji "zmień" w pierwszym poście.

Dla neonów Innesa masz zbyt zasadową wodę.
W dodatku neony Innesa to gatunek chłodolubny wód miękkich i kwaśnych, dla nich temperatura 24 stopnie to maks. Dla gupików, ryb wód twardych i zasadowych, temperatura 26 stopni to optimum, więc nie należy łączyć ze sobą tych gatunków ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ