Co zmienić,dodać

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
spectro123
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2018 23:02
Lokalizacja: Jelenia Góra

Co zmienić,dodać

Post autor: spectro123 »

Witam, mam pytanko odnośnie ułożenia roślinek. Jak poprzestawiać co opcjonalnie dodać,żeby ładnie wyglądało. Weźcie pod uwagę, że najważniejsza jest duża ilość przestrzeni dla ryb. Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam!
http://ifotos.pl/z/qnxeqsr

Obrazek

Pozwoliłem sobie wkleić link na Forum.
MOD krzych_100
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

oddać komuś dyskowce lub kupić dla nich większe akwarium. Poza tym wygląda OK, nie zmieniałbym nic bo łatwo przekombinować a jest dobrze.
spectro123
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2018 23:02
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: spectro123 »

a Czemuż to? 240 L małe? na 6 dyskowców? tym bardziej że dużo przestrzeni jest dla nich zachowane. Mam 10 młodych, jak wyrosną wszystkie na piękne okazy (w co wątpię) to 4 oddam :) poza tym nie są niezadowolone z warunków, tak mniemam :)
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

uważam, że małe i jak na potrzeby dyskowców to akurat źle urządzone. Twoje 240 l to zapewnie 120 szer x 40 gł x 50 wys więc teoretycznie 6 dyskowców, które mogą urosnąć do 15-20 cm ma gdzie pływać. Tyle tylko, że te ryby preferują gęste obsadzenie roślinami + sporo kryjówek (korzenie) gdyż z natury są dość płochliwe a pływanie po otwartej przestrzeni nie daje im poczucia bezpieczeństwa. Zatem jeśli rzeczywiście chciałbyś im zapewnić optymalne warunki to moim zdaniem akrawium dwa razy większe byłoby OK. Z drugiej strony przetrzymywanie ryb o dużym potencjale wzrostu w małym akwarium często prowadzi do karłowacenia.

Reasumując, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Ci bardziej na zaobserwowaniu ciekawych i typowych zachowań dyskowców czy na .... posiadaniu dyskowców w Twoim akwarium.
spectro123
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2018 23:02
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: spectro123 »

Rozumiem Cie, ale czy wgl. nie da rady zrobić im kryjówki, jak obrośnie ok 30 cm boku gęstą roślinnością z przodu , to naparstek kryjówki w której mogą siedzieć wszystkie będą miały. Apropos gęstego zarośniętego akwarium, w biotopie czarnych wód jest tylko korzeń z reguły i mają się dobrze(jak nie najlepiej). A myślę że takie podejście jak czarne wody w 240 na paletki jest niezbyt fajne. Bo właśnie korzeń, jak jest wielki to dzieli akwarium i wtedy ryby rzeczywiście mają sieczkę. Reasumując, Jak będę widział że jest lipa to oddam albo szarpnę się na większe, nie jestem sadystą, a puki co chce zrobić by było im ciepło, przytulnie i miło pomimo że nie mam 500l.
ODPOWIEDZ