Restart zbiornika 60l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bowulf
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018 13:41

Restart zbiornika 60l

Post autor: Bowulf »

Witam, Tak jak w temacie . Jako początkujący akwarysta popełniłem wiele błędów, co skutkowało pojawieniem się glonów ,rybki i rośliny nie mają się zadobrze, kilka mi popadało. Chciałbym zacząć od nowa i wziasc się za to jak należy.
Aktualna obsada:
Kirysek pstry(tych mi sporo popadalo , między innymi pewnie dlatego że za podłoże służą mi kamyki)
Molinezja x2
Bojownik syjamski
Otoski x2
Mieczyk x1
Danio x4
Welon x2
Neon x8
Zbrojnik niebieski.
Zdaje sobie sprawę że spora część tych ryb będę musiał oddać lub przełożyć do innego zbiornika.

Po restarcie chciałbym tak , zacznijmy od podloza:
Kamyki zmienię na żwirek 1-3mm i moje pytanie tu , mieszać go z jakimś substratem żeby było jak najlepiej dla roślin?
Z roślin chciałbym:
Nurzaniec
Ludwigie
Anubias
Nadwodka szerokolistna/trojkwiatowa
Wglebka wodna
I tutaj pytanie , nawozic je czyms?
Z rybek doradzcie mi co dodac co usunac ze starej obsady, i chciałbym jeszcze mieć piskorki, z jakimi rybami je połączyć?
Ze sprzętu do dyspozycji mam:
Filtr wewnetrzny turbo n 550 firmy aqua szut (wklad gabka)
Grzałka z termostatem 50W
Świetlówka 15W światło 6500k
Do tej pory mierzyłem tylko pH wynosiło ono okolo 8 , w reszte testow zaopatrze się.
Liczę że doradzicie co zmienić co poprawić☺
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej, na bank musisz się pożegnać z welonkami. Na twoim miejscu pozbyłbym się też bojownika - pasuje tam wg. mnie jak pięść do nosa, molinezje i mieczyk potrzebują większego zbiornika.

Jeśli chciałbyś się zabrać za to z głową, to może zdecyduj się na jakiś konkretny region geograficzny? Część obsady masz z Ameryki Pd., część z Azji Pd-Wsch.

Daj znać co i jak :)
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

masz ostro przerybione akwa i dlatego pojawiają się ciągłe problemy,1 welon potrzebuje około 80l wody.tak jak kolega Grzesi3k napisał welonki,molinezje i mieczyki do oddania.bojownik ostatecznie może zostać.filtr jest ok ale jak masz pojemnik to daj ceramikę dla lepszej filtracji biologicznej i gąbkę zostaw oczywiście.możesz pod żwirek kupić jakiś substrat podżwirowy i-lub dać kulki glinianotorfowe albo wogóle aktywnym substratem zasypać podłoże i wydzielić plażę z drobnego piasku dla kiryska.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Bowulf
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018 13:41

Post autor: Bowulf »

Jakbym miał od zera obsade dobierać, to co możecie polecić z ameryki południowej?
ODPOWIEDZ