Pchełki w krewetkarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
VanJoJo
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 10:13

Pchełki w krewetkarium

Post autor: VanJoJo »

Witam,
Od kilku dni mam mały... a raczej dużo problem w krewetkarium.
Pojawiły się w nim małe robaki, coś wielości 0,5 mm i skaczą jak pchły dosłownie. Nie szkodą wg mnie krewetkom, ale wygląda to wszystko mało ciekawie.

Wczoraj zauważyłem, że po zgaszeniu światła, setki ich popłynęły pod powierzchnię wody, dzięki czemu łatwo było je łapać. Ale to tylko znikoma część, tego co pływa w wodzie.

Zdjęcia wrzucę później, może uda mi się także dodać film.

Tak czy siak pytam, bo może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli trzymają się tylko na powierzchni to są to pchły wodne, kompletnie nieszkodliwe.
Ewentualnie piszesz o małżoraczkach, też nieszkodliwych, wyglądających jak "żuczki" i pływające po całym zbiorniku. Można je zbierać z szyb jak podpłyną wyżej i je gromadnie obsiądą, używając do tego sitka akwarystycznego wyłożonego ręcznikiem higienicznym lub papierem. Metoda sprawdzona przeze mnie, karmię nimi ryby w innym akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
VanJoJo
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 10:13

Post autor: VanJoJo »

a da się to jakoś całkowicie wytępić? te małżoraczki, bo są wszędzie, więc to nie pchły. Kupiłem neonki to łapią je ale nie zawsze zjadają. Gupiki ze 2 dziś kupie to może coś pomoże?


nie jest to z mojej kostki, ale wygląda identycznie https://www.youtube.com/watch?v=6r6CW3UHoOE

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Neony? Gupiki? Do kostki? Ryby mają swoje wymagania w dodatku całkowicie odmienne w kwestii parametrów wody, nie powinny być trzymane razem, nie można ich traktować instrumentalnie.

Możesz wyłowić krewetki i do akwarium użyć preparatu No-planaria. Powinno pomóc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
VanJoJo
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 10:13

Post autor: VanJoJo »

miałem neoplanarie i nic nie pomogło. chyba czeka mnie restart
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Restart nic nie pomoże przeciwko małżoraczkom. Należy je po prostu pokochać. Nie żartuję.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

super hodowla żywego pokarmu dla narybku, ale bym wyławiał dla moich neonów/tęczanek :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jaka jest zastosowana filtracja w akwarium?
Powinieneś ograniczyć karmienie krewetek do minimum, często odmulać i podmieniać wodę. Małżoraczki namnażają przy obfitości pokarmu i lubią "starą" stagnującą wodę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
VanJoJo
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 10:13

Post autor: VanJoJo »

Przesyłam video z tym czymś:
https://weshare.me/831ba2a888c46939/001.MOV
VanJoJo
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2018 10:13

Post autor: VanJoJo »

nikt, nic?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Odpowiedź dostałeś. O co jeszcze pytasz, bo nie rozumiem?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ