Ziemia do akwarium

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jessiol
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2017 12:51
Lokalizacja: Pila

Ziemia do akwarium

Post autor: Jessiol »

Witam ;)
Moim pierwszym akwarium które stroilem była kostka 30x30x30, zawsze używałem ziemi ADVANCED SOIL PLANT. Oczywiście nie mogę na nią narzekac, rośliny ładnie rosna, nie trzeba płukac tylko ta cena ;/

Przychodzi powoli czas żeby zabrać się za wymarzone akwarium i jego aranzacj
e . Pojawia się jeden problem , ponieważ jest większe a do tego mają być usypane "gory" z ziemi a cena ADVANCED SOIL PLANT nie jest za ciekawa. Znacie lepsze , może nie lepsze ale tańsze rozwiązania ?;) pozdrawiam !:)
;))))
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Spróbuj na zwykłej ziemi nakopanej w miejscu, w którym się ne nawozi, nie ma ścieków itp.
Drobne podłoże a pod tym warstwa ziemi, później w żwirku naniesie się osad - powinno wystarczyć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Jessiol
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2017 12:51
Lokalizacja: Pila

Post autor: Jessiol »

Szczerze boje się brać ziemię z zewnątrz ;/

A gdybyn zrobil tak :
Ttam gdzie będą "gory" dać najpier kamyszki czarne( są grubości jak zwir) np 10 cm i na to dopiero ta ziemię ok 4-5cm ? Co sądzicie ?
;))))
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Osobiśćie, jęsli nie ma to być podłoże aktywne, używam 2 rodzajów substratów:

1. torf z supermarketu/ziemia ogrodowa. W tym przypadku należy sprawdzić czy nie zawiera jakiś ulepszaczy dla kwaitków a wszczególności wapna. Te najtańsze zwykle są najlepsze . Ja preferuję torf z tofowisk Biały Bór . prawie darmo i idealnie sie spisuje

2. mieszankę gliniano torfową sporządzoną wg. receptury DW a sprzedawana nawet na allegro. cena ok 3zł/l sprawia że nie warto (moim zdaniem ) się brudzić. Zdaje sie że regulamin forum nie dopuszcza zamieszcania linku ani tego typu informacji handlowych więc musisz sobie sam poszukać najlepiej w okolicach margonina (przeestowane wielokrotnie)
ODPOWIEDZ