Moje akwarium , prosze o opinie i czy cos mam zmienić :)

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Patryk533
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2016 20:48

Moje akwarium , prosze o opinie i czy cos mam zmienić :)

Post autor: Patryk533 »

akwarium 92l
filtr zewnętrzny aqua nova 1500
temp. 29 stopni
pH 6
10°N
https://www.youtube.com/watch?v=jE9n-ZMoscs&t=12s
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Trzymasz młode dyskowce w 92 litrach???? Przecież to czysty sadyzm kolego... Weź je oddaj albo spraw sobie zbiornik 3x większy.

EDiT: baniaczek bardzo ładnie zaaranżowany i zadbany :)
Awatar użytkownika
Zakwas
Posty: 61
Rejestracja: 05 lut 2018 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zakwas »

Paletki wyglądają na zestresowane, są wyblaknięte, nie pływają i chowają się, pomijając, że ten litraż jest niedopuszczalny dla nich...
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Patryk533 te paletki mają wiciowce od dawna (zapadnięte "czoła") i pewnie całą gamę innych pasożytów. Męczą się. Masz za mały zbiornik, źle urządzony, inne ryby i w oczach nikną. Pomijam fakt, że są pośledniego sortu. W tych warunkach zdechną niebawem. Oddaj komuś za darmo może po leczeniu coś jeszcze z nich wyrośnie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
tomcio_em
Posty: 215
Rejestracja: 06 lip 2007 15:34
Lokalizacja: Darłowo

Post autor: tomcio_em »

Krótko i na temat- TRAGEDIA !!!
Gotter
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2018 12:44

Post autor: Gotter »

Nie ma co tu urządzać linczu, faktem jednak pozostaje to, że obsada nie jest najlepsza, a to ze względu na te paletki... Jakby się ich pozbyć to sytuacja nie wygląda już jakoś tragicznie. A uwierz mi że trzymanie takich koni jak paletki w małym zbiorniku może i wydawać Ci się ładne (a to tylko subiektywna ocena więc w zasadzie urojona) to na 100% przysparza Ci bardzo dużo pracy w zbiorniku, ponieważ mocno zanieczyszczają Ci one wodę, po oddaniu ich parametry w Twoim akwarium zdecydowanie się poprawią. Pandzie też jest bardzo źle samej, to stadna ryba, wyobraź sobie że sam chodzisz po dużym pokoju i nie masz do końca swojego życia kontaktu z żadnym człowiekiem, kiepsko trochę. No i panda wolałaby chyba lepsze podłoże, bo mogą boleć ją wąsy :P Tak więc w skrócie : dużo pracy przed tobą i to jest piękne w naszym hobby :)
Testowe: 128 l Czarne wody
Docelowe: 1000 l+ Czarne wody
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Cóż, autor chciał się pochwalić i zostać "poklepanym po plecach-świetny zbiornik", a tu bicze i lincz :wink:

Prawda czasem boli, ale jak wyżej Gotter napisał- parę zmian i będzie cacy.

Ciekawe, czy jeszcze zobaczymy jakiś post tegoż użytkownika na tym forum...
Patryk1998
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2016 21:00
Lokalizacja: Opole

Co do wszystkich odpowiadających :)

Post autor: Patryk1998 »

Paletki można powiedzieć odratowałem , historia jest taka ze mój znajomy kupił sobie 8 sztuk z czego zostały mu 4 i chciał je spuścić w kiblu , miały fatalny stan zero ruchu jak je wyławiałem to nawet się nie broniły ani nie starały się uciekać . Postanowiłem im pomóc na tyle ile potrafię i jestem w stanie . paletki zostały odrobaczone i przywrócone do normalnego trybu . liczyłem sie z takimi odpowiedziami wiec nie jestem zaskoczony , miałem przez wiele lat 40l akwarium i moja wiedza jakoś nie powala , nie używam niczego , jedynie robię podmiany wody systematycznie co tydzień i sprawdzam parametry . to akwarium kupiłem za dosyć małe pieniądze ale musiałem je samemu jeszcze poprawić , kupiłem filtr zewnętrzny i starałem sie zapewnić jak najlepsze warunki , film który widzieliście został nagrany świeżo po wpuszczeniu ryb około połowy stycznia , a paletki posiadam od września . Teraz zrobiłem jeszcze kilka zmian.
Jesli chodzi o kiryski to jest ich więcej mam 8szt. co do tych dwóch ,,Ławic" jeśli mogę to tak nazwać to też ryby z ,,odzysku" . Post ten umieściłem po to aby poznać zdanie innych .
tomcio_emMarJanGotterNeurochirurgZakwasgrzesi3k
ODPOWIEDZ